A lakosság jelentős része megérzi az időjárás változását, sőt, kifejezetten rosszul reagál arra.
Ma már közismert az időjárási frontok emberi szervezetre gyakorolt hatása, ami nemcsak a hőmérséklet, a légnyomás és páratartalom változásaival van összefüggésben, hanem a meteorológiai folyamatokkal kapcsolatban fellépő rövid elektromágneses impulzusokkal is.
A felnőtt lakosság közel 70%-a frontérzékeny
Talán mindannyian tapasztaltuk már, hogy időváltozáskor nyűgösebbek, levertek vagyunk, fáj a fejünk, alacsony a vérnyomásunk, és még hosszan folytathatnám a sort. Érdekes, hogy az emberi szervezet sokszor hamarabb megérzi, hogy hideg- vagy melegfront érkezik fölénk, mint ahogy azt a műszerek jeleznék.
Az idősebbek, a gyermekek, az állapotos nők, a gyenge immunrendszerűek, instabil idegállapotúak, gyengébb fizikumú emberek, a túlsúlyosak, a szív- és érrendszeri vagy krónikus betegségben szenvedők, valamint a stresszes, kimerült és túlterhelt szervezetet jobban megviselik a fronthatások.
Mozgás
A sporttevékenységek köztudottan segítenek enyhíteni a természet szeszélyeinek testedre gyakorolt hatását. Legyen meleg vagy hideg, szél vagy eső, egy kis sétát mindig iktass be a napodba. A szabad levegőn töltött idő segít hozzászoktatni szervezetedet a különféle időjárási viszonyokhoz.
Sok folyadék, sok gyümölcs, sok zöldség
Fokozd a napi folyadékbeviteled, legalább napi 2-3 litert igyál. Válassz könnyen emészthető, rostdús ételeket, például zöldségeket és gyümölcsöket, melyek vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok.
Váltózuhany
A hideg-meleg vizes zuhany vagy a szauna segíthet a vérkeringés serkentésében. Napközben akár többször is szellőztess, hogy friss levegőhöz juss. Különösen fontos, hogy a sejtek oxigénellátását is fokozd ilyenkor, például oxigénterápia segítségével.