Várhatóan január 22-én, a Magyar Kultúra Napján nyithat meg a Magyar Zene Háza, interaktív zenetörténeti kiállítással és zenei programokkal. Batta András zenetörténész, az intézmény igazgatója bemutatta az elkészült épületet.
A japán sztárépítész, Sou Fujimoto által megálmodott ház első ránézésre egy ikonikus építészeti remek organikusan hullámzó, lyukakkal áttört tetőszerkezetével, amely minden ponton utat enged a fénynek.
Az épület belül is hozza a „formáját”: nincs benne semmi erőltetett vagy modernkedő, minden egyszerű, tiszta, világos és átlátható. A ház és természet harmonikus összeolvadását az álmennyezetben elhelyezett több ezer, stilizált növényi levelet mintázó díszítő elem is hangsúlyozza, melyek aranyló színezete folyamatosan reagál a fényviszonyok változásaira. A ház különleges lebegő tetőszerkezetét a hang rezgésének vizuális képéből, a hanghullámból kiindulva formálta meg a tervező.
A Magyar Zene Házában a térszint alatti terek a kiállítások helyszínéül szolgálnak, illetve itt kapott helyet az egyedülálló hangdóm is. A park szintje az előadóművészeté: koncerttermeiben és szabadtéri színpadán élőzenei programokat kínál majd, valamint kikapcsolódási lehetőséget a tó melletti kerthelyiségben. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez és az oktatáshoz kínál világos, de jól tagolt tereket.
Az állandó tárlat mellett különleges élményt nyújt majd az úgynevezett hangdóm, melyben felfedezhetjük a bennünket körülvevő hangzó világot: több mint 30 hangszóróból hallhatók a minket körülvevő hangok, a természet hangjaitól a komponált zenéig sokféle hangzó effektus.