Ezek a legfurcsább újévi hagyományok a világban.
Piros fehérnemű, sír mellett alvás, kenyérdobálás, csak néhány azok közül a furcsa szokásokból, amiket a világ különböző tájain tartanak azért, hogy biztosan szerencse és áldás kísérje őket az új évben.
Most megmutatjuk, mire számíts, ha idegen országban érne az éjfél.
Spanyolországban, ahogy az éjfélt elüti az óra, úgy az embereknek 12 másodpercen belül 12 szem szőlőt kell megenniük, mivel csak akkor lesz szerencséjük a következő évben. A 12 szem szőlő az év 12 hónapját szimbolizálja.
Dániában két szokásban is bíznak, hogy szerencséjük legyen a következő évben. Az egyik szerint porcelán és üvegedényeket törnek össze a barátaik vagy ismerőseik háza előtt. A másik, amikor egy székről ugranak le az éjféli harangszó után, ezzel mintegy beleugranak az újévbe.
A finnek szokása az, hogy olvasztott ónt öntenek egy pohár hideg vízbe. Az ón különféle formákat ölt a vízben, amely jelentéssel bír a finn ember számára. Amennyiben az ón karika, vagy szívformát ölt, akkor bízni lehet egy közelgő szerelemben, vagy esküvőben. Az ón jármű alakot is felvehet, ebben az esetben egy közelgő utazás van kilátásában.
Panamában az emberek ismert személyek, politikusok képeit égetik el máglyára dobva. Ezzel tudják maguk mögött az elmúlt évet és űzik el a gonosz szellemeket.
Chilében a különös szokások közé tartozik, hogy szilveszter éjjelén az emberek az elhunyt szeretteik közelében alszanak a temetőben.
Írországban is tartanak a gonosz szellemektől. A gonosz jelenésektől úgy próbálnak megszabadulni, hogy kenyeret dobálnak a falhoz.
Svájcban vagy tejszínhabot cseppentenek a földre, vagy fagylaltot, amelyet aztán ott is hagynak megszáradni. Ettől remélve a következő évben a gazdagságot.
A Fülöp-szigeteken is a gyümölcsevéshez kötődik a szilveszter. Szerencsét remélnek a gyümölcstől, ami általában szőlő, vagy más kerek, gömbölyű gyümölcs szokott lenni.
A dél-amerikai országokban színes fehérneműt viselnek a jeles napon. A piros színű fehérnemű a szerelmet jelképezni, az aranyszínűtől a gazdagságot remélik. Sokan húznak ezen a napon hófehér fehérneműt, amely színtől a békét remélik az emberek.
Brazíliában van még egy különös szokás. Fehér színű virágot dobnak az óceánba. Ha az istennő nem fogadja el az ajándékot, akkor az rossz ómen, viszont, ha a virág messzire úszik, akkor az istennőnek tetszett a felajánlott szilveszteri ajándék és ez csupa jót jelent az újévre nézve.
Görögországban hagymát akasztanak a bejárati ajtóhoz, ami a jószerencsét jelképezi.
A törökök is a piros fehérneműtől remélik a gazdagságot és az egészséget az újesztendőben. Ebben az országban a gránátalmának, mint vérszínű gyümölcsnek, különös jelentőséget tulajdonítanak, hiszen az életnek, a termékenységnek és az egészség szimbólumának tartják. A gyümölcsöt a földhöz vágják. Minél több mag szóródik szét a földön, annál szerencsésebb lesz az eljövendő esztendő.
Japánban szilveszterkor, pontosabban éjfélkor, összesen 108-szor kondulnak meg a harangok, mivel úgy tartják, hogy ez szerencsét hoz. A mosolyt is fontosnak tartják a japán emberek, mert úgy gondolják, hogy így a következő évben a jókedv lesz az uralkodó hangulatuk.
Kínában nagyon szeretik a piros színt, szinte minden ünnep alkalmával piros színű öltözéket viselnek. A bejárati ajtót is pirosra festik újév alkalmával, mert úgy gondolják, hogy ezzel a szerencse is belép a házba.
Puerto Ricoban az emberek egy vödör vizet öntenek ki az ablakon, hogy távol tartsák az ártó szellemeket.
Az afrikai emberek akár hónapokig is gyűjtik az elhasznált bútorokat, hogy újévkor kihajíthassák azokat az ablakaikon. Ezzel a szokással szabadulnak meg az óesztendő rossz dolgaitól és bíznak abban, hogy a következő év szerencsésebb lesz.