Megnyitó

A világ első komplex zenei beavatóhelye – Megnyílik a Magyar Zene Háza

Létrehozva: 2022.01.21.

Hétvégén nyílik a Magyar Zene Háza. A Liget Budapest Projekt keretében, közel 30 milliárd forintból létrehozott létrehozott kulturális centrum nem csak lélegzetelállító építészeti megoldásaival, de környezettudatosságával is egyedülálló Európában.

A világ első komplex zenei beavatóhelye – Megnyílik a Magyar Zene Háza

Japán sztárépítész tervezte

A Magyar Zene Háza tervezője a japán sztárépítész, Sou Fujimoto. Az volt a célja, hogy feloldja a természetes és az épített környezet közötti határvonalat, megteremtse a hangok természete és a természet hangjai különleges harmóniáját. 

„A Magyar Zene Háza olyan emblematikus fejlesztés, mely példaként szolgálhat a jövő városfejlesztői számára, hiszen a zöld és az épített környezet kivételes összhangját valósítja meg”- mondta Sou Fujimoto.

Az épület díjai:

* Az International Property Awardson 2019-ben Európa legjobb középületének választották.

* A 2020-as Music Cities Awardson „a világ legjobb zenei célú ingatlanfejlesztése” címet nyerte el 

* A CNN és a World Architecture Community 2021 legjobban várt épületei közé választotta

- A Magyar Zene Háza attól egyedi, hogy egy helyen összpontosul a kiállítás, az élő zene és a zenepedagógia hármasa. 

Ez lesz a világ első komplex zenei beavató helye, amely közel kétezer négyzetméteren sokszínű programkínálatot nyújt: 

  • interaktív zenetörténeti kiállítások
  • koncertek
  • zenepedagógiai foglalkozások
  • digitális könyvtár
  • hangdóm: egy speciális, félgömb alakú kupolatérben különleges hang- és vetítéstechnikával hoz létre változatos hangtereket.

Geotermikus energiával fűtik

Az épület mellett, a ligeti Nagyrét egy kisebb területén 120 talajszondát helyeztek el 100 méter mélyen a föld alá, amelyek a ház megújuló, geotermikus energiával történő ellátását szolgálják. Az épület hűtését távhűtéssel biztosítják. 

Az épület jellegzetes lebegő tetejét a hang rezgésének vizuális képe, a hullám ihlette. A tetőzet a városligeti lombkorona szintje alatt marad, így biztosítva, hogy a ház beleolvadjon a természetbe. 

A nyitottság és átjárhatóság jegyében az építész az épület oldalfalait üvegből tervezte, míg a tetőre álmodott, fénykutakkal tagolt szerkezet, hasonlóan a fák lombjaihoz, átereszti a fényt az épület belső helyiségeibe is. 

A homlokzati üvegfal 94 darab egyedileg gyártott, osztatlan és hőszigetelt panelből áll, melyek az épület egyes szakaszain elérik a közel 12 méteres magasságot. 

Bárki szabadon besétálhat ebbe a gyönyörű üvegpalotába, körülnézhet, beülhet a kávézóba. Több rendezvényre már elővételben elfogytak a jegyek. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek