A Perszej szerencsére egy lakatlan területen érte el az atmoszférát, nagy része elégett, egészben maradt darabjai pedig a Csendes-óceánba zuhantak.
Az irányíthatatlanná vált rakéta az orosz űrügynökség múlt héten végzett tesztjének a része volt. A rakéta felső részének pályára állítása nem sikerült, majd a Perszej visszazuhant a Földre – szúrta ki a Hiradó.hu
Az orosz Angara A5 nevű hordozórakéta fejlesztése során többször is problémába ütköztek a kutatók. A rakéta sikeres küldetéseket teljesített 2014-ben és 2020-ban is, a tavaly december 27-i kilövésr készülve azonban csak az utolsó próbarepülésen szerelték fel rá a Perszej rakétát.
A görög mitológiai Perszeusz után elnevezett tartozék a tervezett három indításból először sikeresen működött, azonban
A törmelék egy része elégett a Föld légkörében, az egyben maradt nagyobb darabok pedig a Csendes-óceán lakatlan részére hullottak Francia Polinézia térségében.
Tavaly egy kínai rakéta járt hasonlóan, a szakemberek több figyelmeztetést is kiadtak az űreszközről leváló és visszahulló darabok veszélyeiről. A NASA szerint évente mintegy 100-200 tonnányi szennyező űrszemét kerül a Föld légkörébe.