A magyar kriminológia történetének kétségkívül egyedülálló és nagy visszhangot kiváltó bűncselekmény-sorozata a Fekete Angyal ügye, amely a 2000-es évek elején fellendítette az aktív eutanázia Magyarországi bevezetéséről szóló közbeszédet.
Forrás: Bors
A Fekete Angyalként elhíresült ápolónő, F. Tímea 2000 májusa és 2001 februárja között halálos injekcióval segítette át betegeit a túlvilágra. Bizonyíthatóan hét embert ölt meg, de a saját bevallása szerint harminc ember halálában segédkező nő a tárgyalásokon azzal érvelt, hogy csak betegei fájdalmán akart enyhíteni.
Tímea 1994 óta dolgozott nővérként a Nyírő Gyula kórház belgyógyászati osztályán, munkatársai pedig tapasztalt, szorgalmas szakemberként jellemezték. Habár tudása vitathatatlan volt, hűvös és távolságtartó természete miatt nem övezte nagy népszerűség. A kórházban már 1998-tól azt beszélték, hogy az akkor 24 éves nő intravénásan különféle gyógyszereket ad be a betegeknek.
Az önszorgalomból végzett injekciózást azonban határozottan megtiltották egy 1999-ben tartott értekezletet követően. Tímea azonban a tilalom ellenére folytatta az önkényes kezeléseket. A háta mögött csak Fekete Angyalként emlegették, ugyanis munkatársai már akkor azt rebesgették, hogy a műszakja idején érdekes módon megnövekedett a rákbetegségben elhunytak száma. Egy ápoló ráadásul 2001 februárjában látta, amint orvosi utasítás nélkül injekciót fecskendezett egy betegbe, aki nem sokkal ezután elhunyt. Az eset a kórház igazgatójának fülébe is eljutott, aki feljelentést tett Tímea ellen. Bizonyíték híján a kórházban felszerelt kamerán keresztül próbálták megfigyelni, ám nem jártak sikerrel. Ennek ellenére 2001. február 15-én őrizetbe vették.
A gyanúsítottként kihallgatott ápolónő az eljárás során végig együttműködő volt, habár a nyomozást nehezítette, hogy többször is visszavonta vagy módosította vallomásait, amelyek olykor kis mértékben, vagy akár teljesen eltértek az előzőektől. Azt elismerte, hogy a hozzátartozók tudta nélkül morfium, kálium és Seduxen beadásával segítette halálba pácienseit, ám csakis azért, hogy megszabadítsa a haldoklókat a szenvedéstől. Vallomásában a kioltott életek miatt nem, csupán a szakszerűtlen eljárásért érzett megbánást. Továbbá beismerte, hogy a műszakja alatt elhunyt 44 páciens közül nyolc biztosan az általa beadott injekció következtében szenderült örök álomra. A vád végül hét esetben bizonyította a nő bűnösségét. Utolsó tárgyalásán egyébként minden vallomását visszavonta.
F. Tímeát 11 év letöltendő fegyházbüntetésre ítélték, de jó magaviselete miatt 8 év és három hónap után, 2009 júniusában szabadlábra helyezték. Szabadulása után a szüleihez költözött.