Senki sem szereti a főzés utáni kellemetlen szagokat. Most segítünk tőle megszabadulni!
Forrás: Pexels
Gyakran előfordul, hogy egy-egy főzés alkalmával erősebb szagok árasztják el a konyhát, ami aztán végigvonul az egész lakáson. A szagelszívó sokszor nem elég hatékony, a hosszantartó szellőztetés pedig nem mindig megoldható – főleg a hidegebb évszakokban. Hoztunk néhány tippet, amivel nemcsak főzés után, de közben is tehetünk azért, hogy a szagok ne árasszák el otthonunkat.
Az egyik legjobb módszer, ha már főzés előtt megkezded a szagtalanítást. A főzés illatai kellemesek is tudnak lenni, de ha már a folyamat elején megfékezed őket, sokkal kevesebb gond lesz vele evés után.
Fedő
A fröccsenésgátlóként ismert konyhai eszköz nagyszerű módja a szagok terjedésének megfékezésére. Főként az olajos ételek esetén hasznos: amellett hogy a szóródó zsírcseppeket megakadályozza, a szagokat is kordában tartja.
Gőz
Ha kifejezetten csípős ételt készítünk, gőzzel küzdhetjük le a leghatékonyabban a szagokat. Különösen az ecet és a vízgőz keveréke fogja fel a levegőben terjengő szagokat főzés közben. Nincs más dolgunk, mint két bögre vízhez hozzáadni egy bögre ecetet, és a keveréket a készülő étel mellett forralni a tűzhelyen. Az ecet helyett használhatunk erős illatú hozzávalókat is, mint például a citromhéj, a fahéjrúd, vagy a szegfűszeg.
Ha már végeztünk a főzéssel, és megmaradt némi ételszag, akkor is tehetünk az ügy érdekében.
Szódabikarbóna
A szódabikarbóna képes magába szívni a szagokat, és a párát is. A szagtalanításhoz egy tálba szórjunk nagyobb mennyiséget a szag forrásának közelébe.
Kávé
Hasonló módszerrel, mint a szódabikarbóna esetén: kisebb tálkákba adagolt őrölt kávét helyezzünk el a lakás különböző pontjain, így az a terjengő szagot megszünteti.