Már fiatal korában elkezdődtek a problémák az angoltanár életében. Családja nem tudta megóvni a bajtól, ami végül a halálát okozta.
Forrás: Pixabay
Szomorú véget ért egy angoltanár élete, aki már kiskorától kezdve belesodródott a rosszba. Már iskolás korában, mindössze 16 évesen keményen rászokott a szerencsejátékra, ami a függősége lett. Egyik ismerőse szerint már hatodikban elkezdett bukmékerekhez járni.
Barátja, Nick Clough azt is elárulta a Daily Mail oldalának, hogy kezdetben kis összegeket tettek fel. Ám azután, hogy Jack Ritchie kevesebb, mint egy perc alatt 1000 fontot (kb. 313 ezer forintot) nyert, már csak a nagy nyeremények érdekelték. Mindent bevállalt, hogy megduplázza a pénzét.
Jack családja beismerte, hogy a tanár elkártyázta a nagymamájától kapott 5000 fontos (kb. 1,5 millió forint) örökséget és a diákhitelből származó pénzét is. Egy blokkoló programot telepítettek a gépére, hogy ne tudjon online szerencsejátékot játszani, de ez sem állította meg.
Később Jack Vietnámba ment, hogy ott angolt tanítson, ám ott sem tudott felhagyni a káros szenvedélyével. A halálát megelőző napokban rendszeresen meglátogatta a BetVicor online szerencsejáték weboldalát.
A tragédia előtt felhívta szüleit skype-on, és elmondta, hogy rosszul érzi magát, amiért ismét szerencsejátékot játszott, méghozzá egy brit honlapokon. Három nappal később a házaspárt emailben értesítették arról, hogy Jack öngyilkosságot követett el.
Jack szülei, a sheffieldi Charles és Liz Ritchie úgy vélik, hogy a szerencsejátékkal kapcsolatos problémák kezelésének elmulasztása a brit hatóságok részéről hozzájárult fiuk halálához. Valamint abbeli aggodalmaiknak is hangot adtak, hogy nem biztosak abban, hogy fiuk tényleg öngyilkos lett és nem szerencsejáték miatt ölte meg valaki. Ritchie úr úgy jellemezte fiát, mint egy remek fiatalembert, aki élete küszöbén állt: - Feldobta mindenki napját, aki körülötte volt.
A Jack halála után szülei létrehozták a Gambling With Lives nevű jótékonysági szervezetet, aminek az a célja, hogy a szerencsejátékot épp olyan károsnak és életveszélyesnek tekintsék, mint a dohányzást és a kábítószer használatot.
Ha segítség kell! Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot, akár mobiltelefonról is!