A magyarok 78 százaléka szerint hazánk nem támogathatja, hogy repüléstilalmi zóna jöjjön létre Ukrajnában, mivel az világháború kitöréséhez vezethet – állapítható meg a Századvég legújabb közvélemény-kutatásából. A felmérés megvizsgálta, hogy a magyar lakosság hogyan vélekedik arról, hogy a NATO repüléstilalmi zónát alakítson ki Ukrajna felett.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a közelmúltban többször szorgalmazta, hogy a NATO úgynevezett „repüléstilalmi zónát" hozzon létre Ukrajnában, melynek keretében az Észak-atlanti Szövetség erői valamennyi orosz repülőgépet megakadályoznának a mozgásban Ukrajna felett. Fontos hangsúlyozni, hogy Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára rámutatott, hogy
A REPÜLÉSTILALMI ÖVEZET LÉTESÍTÉSE „TELJES ÉRTÉKŰ HÁBORÚ KITÖRÉSÉT JELENTENÉ OROSZORSZÁG ÉS A NATO KÖZÖTT".
Orbán Viktor miniszterelnök a március 24-i NATO-csúcsot követően kiemelte, hogy a NATO közös álláspontja értelmében az a legfontosabb cél, hogy a háború ne lépje túl Ukrajna határait, ezért a tanácskozáson elvetették a repüléstilalmi zóna kialakításának gondolatát.
Kijelenthető, hogy a NATO-csúcson meghozott döntés tükrözi a magyar választópolgárok döntő többségének elvárásait. A Századvég kutatása alapján ugyanis megállapítható, hogy
A MAGYAROK TÖBB MINT HÁROMNEGYEDE (78 SZÁZALÉKA) ÚGY LÁTTA, HOGY MAGYARORSZÁGNAK NEM SZABAD TÁMOGATNIA A REPÜLÉSTILALMI ZÓNA KIALAKÍTÁSÁT UKRAJNÁBAN, MERT AZ VILÁGHÁBORÚ KITÖRÉSÉHEZ VEZETHET,EZZEL SZEMBEN 14 SZÁZALÉKUK SZERINT HAZÁNKNAK TÁMOGATNIA KELLETT VOLNA EZT A FELVETÉST.