Vigyázat!

Aljas internetes csalás terjed, ne hagyjuk magunkat átverni!

Létrehozva: 2022.03.28.

Ugye hallottak olyan esetekről, hogy az eladó előre kicsalt pénzt a vevőtől, aztán nem szállította az árut? Ennek a trükknek rafináltabb változata terjed a neten: a meghirdetett árura jelentkezik egy vevő, aki felajánlja, hogy máris fizet, és az eladó csak akkor küldje az árut, ha látja, megkapta a pénzt. Aztán jön a meglepetés…

Megdöbbentő estekről lehet olvasni különböző Facebook-csoportokban. Egy Imre nevű felhasználó adta hírül, hogy meghirdetett biciklijére Finnországból jelentkezett egy vevő, azzal, hogy azonnal fizet és neki elég csak azután postázni a bringáját, ha megkapta az értesítést az előreutalásról. A „becsületes vevő” spanyol névvel jelentkezett az ezer tó országából – ám rendkívül csábító volt az ajánlata. Imre örömmel látta, hogy megérkezett az igazoló dokumentum az utalásról, csak a véletlenen múlt, hogy nem vált az átverés áldozatává.

A csalók két módszert használnak, az egyik, hogy távoli országból indítja az utalást a vevőnek, aki meg is kapja az értesítést a befizetésről, s máris küldi az árut. A vevő értesítést kap arról, hogy úton van hozzá a holmi – s abban a pillanatban a bankon keresztül leállítják az utalást.

Ne hagyjuk magunkat megkopasztani! Fotó: Pixabay

A másik módszer, hogy a csaló nem a valódi dokumentumot küldi el az átutalásról, hanem egy ügyes hamisítványt. A „vevő” mindig álprofilt használ, akárcsak Imre spanyol-finn partnere.

A Borsnak megszólaló tanácsadó elmondta, hogy mire érdemes odafigyelnünk:

– Külföldi állampolgárságú vásárló esetén várjuk meg, míg az általa átutalt összeg valóban a számlánkra kerül, s nem csak a befizetésről szóló dokumentumot látjuk - mondta a tanácsadó, aki azt javasolta, hogy a biztonság érdekében keressünk fel kifejezetten értékesítésre szánt oldalakat.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek