Farkas Ricsi már nem élhette meg a 20. születésnapját.
Képünk illusztráció
Forrás: Pixabay
Nyáron ünnepelte volna 20. születésnapját Farkas Ricsi, akiért egy ország mozdult meg. A fiú születése óta minden egyes nap az életben maradásért küzdött, ugyanis súlyos rendellenességgel született: nem tudott járni, és egy oxigénmaszkkal ellátott oxigénpalack segítette őt a légzésben. Még 19 évesen is mindössze 15 kilót nyomott.
Az Összefogás Farkas Ricsikéért és a beteg gyermekekért Facebook-oldalon közölték, hogy szerda reggel feladta a harcot, és az angyalokhoz tért meg Ricsi.
Farkas Richárd 2002 nyarán született. Másfél éves korában májtályog műtéte volt, majd rá 3 hónapra tüdőtályogja és hat hétig géppel lélegeztették. 2006-ban csontvelő transzplantációra került sor, ahol az édesanyja volt a donorja. Transzplantáció szövődménye krónikus GVHD lett (az idegen csontvelő támadja a szervezetét), tüdőfibriózis lépett fel, emiatt 3 éven keresztül folyamatos oxigénellátásra szorult. 2009. november másodikán Bécsben élődonoros tüdő transzplantációra került sor, ismét édesanyja volt a donor.
2012 februárjában, Bécsben Port-a-Cath beültetés történt és vastagbél biopszia, aminek a következménye Stoma lett. Ettől kezdve folyamatos volt a kórházi kezelése a miskolci Gyermek Egészségügyi Központ Onko-haematológiai és Csontvelőtranszplantációs Osztályán vénás táplálás miatt.
"Két hetet a kórházban töltünk, két hetet pedig otthon. A sok műtéti beavatkozás miatt táplálék felszívódási zavarai vannak, nem nő és nem hízik. Már én is megtanultam mindent, a porti tű cseréjét, infúzió elkészítését, a mesterséges táplálást. Sajnos látóideg sorvadás és szürke hályog is fellépett a sok kezelés mellékhatásaként, sőt a fogazata is tönkrement Ricsikémnek" - mondta korábban az édesanya, Esze Ágnes.
Március elején ismét kórházba került Ricsi, ugyanis víz telítődött a tüdejébe. A gyógyszerbeállítások sem zajlottak zökkenőmentesen, Ricsi is, édesanyja is a végletekig kimerült.