A pszichiáter főorvost egy inkognitóban lévő nyomozó buktatta le, akitől elfogadta volna a 300 ezres kenőpénzt.
Forrás: Bors
Bíróság elé állítják Dr. Cs. J. K. pszichiáter-addiktológus főorvost korrupció miatt, . A férfi neve még M. Richárd, a Dózsa György úti gázoló ügyében is felmerült.
A szaktekintély már több mint 30 éve praktizál, kezdetben háziorvosként tevékenykedett, majd dolgozott több fővárosi intézményben, többek között a Nyírő Gyula Kórház Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézetében és a XVI. Kerület Kertvárosi Egészségügyi Szolgálatnál is, szakértője a szorongásos, depressziós, és különböző pszichotikus zavaroknak.
Ám úgy tűnik, súlyos hibát vétett, amikor egy fedett nyomozó felkereste, a Nemzeti Védelmi Szolgálat ugyanis megbízhatósági vizsgálatot indított vele szemben. 2022 szeptemberében a fedett ügynök, állítása szerint ismerőse ajánlására, azzal kereste meg, hogy be kellene vonulnia a börtönbe, de üzleti ügyei miatt halasztásra lenne szüksége. Elmondta azt is, hogy ugyan nincs tényleges egészségügyi gondja, de mégis szüksége lenne olyan szakvéleményre, ami megalapozná a halasztási kérését.
A vádirat szerint, a szakorvos a tárgyalótisztnek a TAJ-szám és a kórelőzmény hiányában azt a megoldást ajánlotta, hogy a magánrendelésén keresse fel őt, ahol visszamenőlegesen rögzíteni tud két-három hónappal korábbi, hamis kórtörténetet, majd ezek alapján ki tud állítani számára egy igazolást az álkezelésről. A szakorvos felírta a magánrendelőjének a címét és megadta a telefonszámát. Az igazolásért cserébe a tárgyalótiszt egy zárt borítékban 300.000 forintot tett az asztalra, és megköszönte a segítséget. A főorvos a boríték átvételét azzal hárította el, hogy azt majd a magánrendelőjében adja át neki.
A Fővárosi Főügyészség vesztegetés miatt emelt vádat, és felhívta a figyelmet arra, hogy a vesztegetés megvalósulásához a büntető törvénykönyv szerint nem kell megtörténnie a tényleges pénzátadásnak, elegendő, ha a jogtalan előnyt kérik vagy ígérik, illetve az ígéretet elfogadják. A z orvos a keddi perelőkészítő ülésen felfüggesztett szabadságvesztést és pénzbüntetést kaphat, ha beismerő vallomást tesz és lemond a tárgyaláshoz való jogáról.
Bár a vádiratban nem szerepelt, de a szakorvos neve összefüggésbe került a Magyar Nemzet információi szerint M. Richárd ügyével is. Ő adhatott ugyanis szakvéleményt a gondnokság alá helyezéshez a Dózsa György úti gázolóként elhíresült férfinak.
Még 2021 januárjában egy M.-hez nagyon közel álló nő kezdeményezte az illetékes kerületi kormányhivatal gyámügyi osztályán a férfi gondnokság alá helyezését. Amennyiben a gondnokság alá való helyezés megtörtént volna, M. Richárd mentesülhetett volna az ellene folyó büntetőeljárások alól. A gyámhivatalnál azonban elutasították azt.
Mint ismert, M. Richárd a napokban másodszor is sztrókot kapott a börtönben.