A nemzetközi sajtó is folyamatosan figyelte az eseményeket.
A nagy európai lapok sorra beszámoltak a magyarországi voksolás eredményéről, elsöprő erejű győzelemként értékelve Orbán Viktor és a Fidesz–KDNP újrázását, kétharmados győzelmét.
A Reuters hírügynökség szerint az ukrajnai háború kirobbanása és az arról szóló álláspont végül segítette a miniszterelnök és pártja kampányát.
A Bloomberg amerikai hírügynökség cikkében megemlíti, hogy jelenleg Orbán Viktor az Európai Unió leghosszabb ideje hatalomban lévő miniszterelnöke. A Fidesz–KDNP kétharmados többségét megsemmisítő erejű győzelemnek nevezi a hírügynökség: szerintük a kormánypártok ezzel háttérbe szorították azokat a véleményeket, amelyek a demokrácia leépüléséről, a háború sújtotta Ukrajna igényeinek ignorálásáról és a Vlagyimir Putyinnal folytatott kapcsolatról szóltak.
A német Tagesschau honlapján ezt írja: „A kormány váratlanul nagy arányú sikerét elemzők azzal magyarázzák, hogy a választók elégedettek az ország helyzetével. Orbán tizenkét éve tartó irányítása alatt bizony sok magyar életkörülményei javultak” – húzta alá a cikk.
A Frankfurter Allgemeine Zeitungban arról írnak, hogy a baloldali összefogás képtelen volt beváltani a hozzá fűzött reményeket. Az eredményt a lap szerint is az ukrajnai háború jelentette kihívás betonozta be: míg Orbán Viktor következetesen Magyarország békéjének és biztonságának megőrzése mellett állt ki, Márki-Zay Péter azzal vádolta a kormányt, hogy még a NATO-nak is hátat fordít.
A brüsszeli székhelyű Euronews hírcsatorna kiemeli, hogy Orbán Viktor nagyon erős választási mandátummal utazik Brüsszelbe legközelebb.
A francia Le Figaro szerint a győzelem sokkal simább és nagyobb arányú volt, mint ahogy azt a voksolás előtti felmérések jelezték.