Egyre több veszéllyel találkoznak manapság a fiatalok az internet világában. Több olyan esetről számoltunk be az elmúlt években, amikor lájkokért és néhány értelmetlen kihívás teljesítéséért a fiatalabb generáció szembenézett a halállal.
A fiatalok azért vállalják be az életveszélyes kihívásokat, mert azt gondolják, ezzel könnyebben be tudnak illeszkedni egy közösségbe, nyilatkozta egy szakember a DailyStarnak. Harvey Morton elmondta, az internetnek van egy sötét oldala, és példaként a Fire Challenge-re hivatkozott.
A 12 éves Nick Howell testének 35 százalékát megégette, miután teljesítette a TikTok "tűzkihívást", és figyelmeztetett más gyerekeket, hogy ne kövessék a példáját. A fiú különféle videókat nézett, köztük egy tinit, aki benzinnel locsolta le a tárgyakat, és meggyújtotta azokat. Megpillantott egy öngyújtót, és úgy döntött, hogy kipróbálja.
– Egy kis alkoholt öntöttem a padlóra, meggyújtottam és eloltottam – emlékezett vissza. – De azt hiszem, az üveg kigyulladt, és felrobbant. Égni kezdtem.
Mentőhelikopterrel szállították kórházba, ahol hat hónapon át folyamatosan lábadozott, összesen 50 műtéten esett át.
Újra kellett tanulnia járni és a lábidegei is károsodást szenvedtek.
– Nem szabad mindent kipróbálnod, amit a közösségi médiában látsz – mondta Nick a People magazinnak.
Míg az anyja így kommentálta: „Azt hiszed, hogy tudatos médiahasználó vagy, de ez nyilvánvalóan nem elég."
Meg kell értetnünk gyermekeinkkel, hogy ezeknek a kihívásoknak valóban következményei vannak.
A közösségi média platformjaira egyre nagyobb nyomás nehezedik a veszélyes kihívások leküzdésére a platformok biztonságának megőrzése érdekében, azonban mivel a trendek olyan gyorsan fejlődnek, és olyan hatalmas mennyiségű tartalom kerül fel nap mint nap, néha a videókat nem távolítják el olyan gyorsan, mint ahogy azt meg kellene tenniük.