A világjárvány után újra bátrabban randevúzunk, azonban sokaknak fejtörést okoz az első randi helyszínének a kiválasztása. Most olyan tippeket adunk, ahol már az első alkalommal fontos dolgokat tudhatunk meg a másikról.
Sok ember úgy érzi, hogy a koronavírus-járvány elrabolta az idejét, hogy potenciális partnert találjon magával – különösen azok, akik már olyan mérföldköveket állítottak fel, mint a házasságkötés és a gyermekvállalás. Dr. John De Oca párkapcsolati szakértő szerint a hatékony randevúzáshoz az első lépés a cél meghatározása.
Győződjünk meg arról, hogy olyan emberekkel randevúzunk, akikkel elérhetjük a kapcsolati céljainkat – idézi a szakértőt a mashable.com.
Dr. John De Oca azt is elmondta, hogy a hatékony társkeresésben, hogyan használjuk ki az első randevúzás előtti időt. Beszéljünk telefonon vagy videón keresztül, és legyünk tudatosak a feltett kérdésekkel. Ezeket a beszélgetéseket használjuk arra, hogy „előszűrjük” a személyt, és tényleg megismerjük, ahelyett, hogy csak annyit mondanánk: „Jó reggelt” és „Mi újság?”
Bár egyetlen randevú alapján nem lehet teljes képet alkotni senkiről, de ha tudod, mit és ki keresel, milyen személyiségjegyeket szeretsz egy partnerben, ezek az első randevúk segítenek a gyorsabb megismerkedésben.
A vacsora okkal egy klasszikus randevú. De Oca szerint bármi, ami beszélgetésre ösztönöz, nagyszerű első randi. Egymással szemben ülünk, és tényleg csak beszélnünk kell – és ennünk. Megtudjuk a másikról, hogyan folytat le egy beszélgetést, lehetőségünk
van rákérdezni a gyerekkorára, és még azt is megnézni, hogyan eszik – remélhetőleg csukott szájjal. Sőt, megtudjuk az is, hogyan bánik például egy pincérrel.
A vígjáték kiválóan alkalmas az emberek kiszűrésére, ha fontos számodra a humorérzék. Ha nem ugyanazokon a vicceken nevettek, egy második randevú valószínűleg már meg sem éri. Nem sok lehetőség van csevegni a film alatt, ezért tervezzünk valami mást utána.
A főzés megmutatja az emberek sokszínűségét. Hogyan dolgozunk csapatban. Láthatjuk, hogyan kommunikál a másik, és hogyan takarít – ami szintén hasznos információ lehet a jövőre nézve. Bőven van idő a beszélgetésre is, nemcsak főzés alatt, de utána is, amikor leülünk közösen elfogyasztani az ételt.
Egy ilyen közös program segít megelőzni a kínos csendeket. Meg tudjuk vizsgálni a másik személyiségét és sportszerűségét, látjuk a versengő oldalát is – de a pihenőidőben lehetőség nyílik arra, hogy beszélgessünk.
Legyen szó görkoriról vagy jégkorcsolyáról, ez egy jó ürügy megfogni a másik kezét, ha fizikai fronton szeretnéd tesztelni. Sőt, a körözgetés arra ösztönözhet, hogy beszéddel töltsd a csendet. Más programhoz hasonlóan itt is érdemes tervezni utána valamit, ha a partner lábai elkezdenek fáradni.
Az emberek figyelni szórakoztató, de nagyszerű teszt is lehet. Látni fogod, hogyan beszél a másik az ismeretlen emberekről, van-e benne előítélet, van-e vicces megjegyzése. Ráadásul a többi ember megfigyelése folyamatosan témát ad, nem kell erőlködni, miről beszéljünk.