A részletszabályozások még jelenleg is kidolgozás alatt vannak.
Az utóbbi napokban égtek a vonalak és záporoztak az e-mailek és a kérdések a Technológiai és Ipari Minisztérium különböző fórumaira is. Sokan bizonyára elővették a csekkeket, és elkezdték számolgatni, hogy vajon átlagfogyasztónak számítanak-e, jogosultak lesznek-e továbbra is a rezsicsökkentett szolgáltatásokra - olvasható Steiner Attila, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár Facebook bejegyzésében.
Az államtitkár felhívja a figyelmet arra, hogy a részletszabályozások még jelenleg is kidolgozás alatt vannak, az állampolgári visszajelzések figyelembevételével. A pénteken felállított Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs pedig szintén azt mutatja, hogy a kormány minden erejével azon van, hogy a magyar családoknak biztosítsa télire a szükséges energia-ellátást, és annak megfizethetőségét - tette hozzá.
Kérem, hogy ezt a nyugalmat őrizzük most meg, várjuk meg, milyen konkrét intézkedések lépnek életbe, és bízzunk abban, hogy minél előbb véget ér a háború, beköszönt a béke, és vele együtt egy energiaválságtól mentes, új korszak is - normalizálódott árakkal.
- folytatta az államtitkár.
Steiner Attila arra kéri követőit, hogy gondoljanak bele abba, 2013 óta, immáron 9. éve fizetnek a magyar emberek kedvezményes, az állam által korrigált árat az energiáért, a világpiaci ár töredékéért - ami, úgy hiszem, az egész világon egyedülálló.
A csekkeken mindenhol fel van tüntetve, mennyit spórolt a fogyasztó a rezsicsökkentéssel, sokaknak ez az összeg százezrekben, de inkább milliókban mérhető a bevezetés óta.
Felsorolása szerint, azt biztosan kijelenthetjük, hogy:
A lassan emelkedő piaci árak mellett nálunk folyamatosan maradt a rezsicsökkentés, aminek köszönhetően sok éven át a magyar családok fizették a földgázért a legalacsonyabb, az áramért pedig a második legkedvezőbb átlagárat az egész kontinensen.
A️z államtitkár szerint egy dolgot nem láttunk, nem láthattunk előre: idén február 24-én, az ukrajnai invázióval a háborúk kora érkezett el. A háború és az arra adott brüsszeli elhibázott szankciós válaszok következtében az energiahelyzet egész Európában rendkívül nehéz, és most Magyarországon is eljött az a pillanat, hogy a kormány is energia-veszélyhelyzetet kell, hogy hirdessen.
️Véleménye szerint a csütörtökön bejelentett rendkívüli intézkedésekkel tudja biztosítani a kormány azt, hogy az országnak legyen elegendő energiája télen is, és a rezsicsökkentés a továbbiakban is fenntartható legyen. ️Ha ezt nem így tennénk, akkor a teljes rezsicsökkentési politikát meg kellene szüntetni.
Az átlagfogyasztásig ezek után is mindenki havonta körülbelül 159.000 forintot, míg éves szinten 1,9 millió forintot spórol meg a rezsicsökkentés fenntartásával. HOGYAN?
️Így jön ki a havi 159.000 Ft-os megtakarítás - ami megmarad majd ezután is a családok többségének.
Az emelkedő, de az átlagfogyasztás szintjéig még mindig korlátozott lakossági rezsiköltségek valószínűsíthetően még így is a legalacsonyabbak között lesznek a mai európai árkörnyezetben.