Véletlenül zárta be kocsijába kislányát egy édesanya Óbudán. Szirmai Alexandra rendőr őrmester elmesélte, hogyan szabadították ki kollégájával a hároméves Jázmint.
Mint arról korábban beszámoltunk, július 4-én délután egy anyuka véletlenül kocsijukba zárta hároméves kislányát. Ráadásul mindez a tűző napon történt, így a kétségbeesett asszony azonnal segítséget kért.
A Bors munkatársa elérte Szirmai Alexandra rendőr őrmestert, aki kollégájával, Varga Ferenc rendőr törzsőrmesterrel a kislány segítségére sietett.
– Kollégámmal a környéken járőröztünk, amikor délután négy körül kaptuk a bejelentést, hogy egy édesanya Óbudán, a Folyondár utcában bezárta kocsijába a kulcsot, és a három éves kislánya az autóban ül hátul, jobb oldalon egy gyerekülésben – eleveníti fel a történteket az őrmester.
Kiderült, hogy az anyuka kétségbeesetten hívta a 112-t, amikor rádöbbent, hogy nem tud bejutni a gyermekéhez.
– Egy új autóról volt szó, amit éppen szervizbe készült vinni a hölgy, és a kocsikulcsot a pótkulccsal együtt az első ülésre tette. Mivel egy modern kocsiról beszélünk, a rendszer automatikusan lezárta az ajtókat. Szerencsére a bejelentés időpontjában 4-5 utcányira voltunk a helyszíntől, így pillanatok alatt odaértünk – meséli Szirmai Alexandra.
Az anyuka amikor meglátta a rendőrautót, kétségbeesetten integetni kezdett. A rendőrök első kérdése rögtön az volt, hogy van-e pótkulcs, ám miután kiderült, hogy az is autóban van, azonnal tenni kellett valamit.
– Szerencsére Jázmin nem sírt, sőt, mosolygott is az anyukájára, aki próbálta neki mondani, hogy nyomja meg a piros gombot, hogy kinyíljon a kocsi, de ez nem sikerült, így kollégám a nálunk lévő ablaktörő eszközzel a gyerektől legtávolabb lévő ablakot a vezetői oldalon betörte, ami csak a harmadik ütésre sikerült – mondja Alexandra.
Az őrmester elmondása szerint maximum 6-8 percet lehetett benn a gyerek a kocsiban, akinek szerencsére semmi baja nem lett, így nem volt szükség a mentőkre sem.
Kérdésünkre, hogy mi ilyenkor a protokoll, kötelező-e például a szolgálati autóban ablaktörő eszközt tartaniuk, Szirmai Alexandra a következőket mondta.
– Nem kötelező, ám a kollégámnál volt tomfa, ami szintén alkalmas ilyen esetekben az üveg betörésére, ám minden kocsiban van egy nagyobb méretű elemlámpa, amivel szintén betörhető egy autó üvege – mondja a rendőrnő, aki hozzátette: eddigi szolgálatai alatt még soha nem került ilyen helyzetbe, és természetesen jóleső érzés volt, hogy segíthettek.