II. Erzsébet királynő

Ez fog történni, ha bekövetkezik a legrosszabb, és meghal II. Erzsébet

Bors

Létrehozva: 2022.09.08.

Módosítva: 2022.09.08.

Pontról-pontra rögzítve van a terv.

Ez fog történni, ha bekövetkezik a legrosszabb, és meghal II. Erzsébet

London Bridge is down (A London híd leomlott) – ennek a titkos mondatnak kell elhangoznia abban az esetben, ha a királynő életét veszti.

Gyűlnek a felhők a brit királyi család feje felett, és még az is komoly aggodalomra ad okot, hogy a palota hivatalosan is bejelentette: komolyan aggódnak II. Erzsébet orvosai a királynő egészségi állapota miatt. Erre ugyanis még nem volt példa, hogy maga a Buckingham-palota erősítse meg, rosszul van az uralkodó.

További nyugtalanító eseményekre került ezután sor. II. Erzsébet jelenleg Balmoralban tartózkodik, és nyugtalanító hírek hallatán a skóciai kastélyba sietett a trónörökös, Károly herceg és Kamilla, valamint Vilmos herceg is, de a család többi tagja is odautazik, hogy a királynő mellett lehessen.

Kész van a terv a legrosszabbra

A korábban kiszivárgott forgatókönyvek szerint kell eljárni abban az esetben, ha a királynő meghal.

A halálhírről és az utána következő eseményekről a London Bridge terv hivatott gondoskodni. Eszerint, amint a királynő orvosa is megerősíti a végzetes hírt, Erzsébet királynő magántitkára hivatott felhívni a miniszterelnököt, és a következő szavakat kell elmondania:

 „London Bridge is down” 

(szabad fordításban: a London híd leomlott).

Ezután a brit miniszterelnök, immáron Liz Truss dolga a Nemzetközösség országainak értesítése, azaz minden olyan ország értesül a halálhírről, ahol a királynő a hivatalos államfő. Ezután a szomorú hírt egyszerre juttatják el a világ legfőbb hírügynökségeihez.

Gyász-szünet a Parlamentben

A tervezetben azt is előírták, hogy a kormányzati oldalakon és a közösségi médiában miként számolnak majd be a gyászhírről. A weboldalakon fekete háttér, a közösségi oldalakon pedig egy fekete borítókép fogadja majd a látogatókat, és a legfontosabb közleményeket leszámítva semmilyen tartalmat nem tesznek közzé egy ideig.

A parlamentet is összehívják majd a királynő halála miatt. A testület egy közös gyászüzenet közzétételéről fog szavazni, valamint arról, hogy 10 napra felfüggesztik működésüket. Az alsóházban a képviselőknek külön-külön is lehetőségük lesz röviden megemlékezni az uralkodóról.

Londonba kell visszajuttatni Erzsébet királynőt

A hivatalos tervek szerint a királynő koporsóját előbb a Buckingham-palota tróntermében kell elhelyezni, majd onnan a Westminster-palotába szállítják át, ahol három napig nyugszik majd. Csak ez után, 10 nappal a halála napját követően helyezik végső nyughelyére, a Westminster-apátságba. Ha azonban, mint ahogy a mostani helyzet is áll, a királynőt nem a palotában éri a végzetes nap, akkor a testét a királyi vonattal szállítják a londoni St. Pancras pályaudvarra. Ugyanez az eljárás várható akkor is, ha a skót Balmoral birtokon tartózkodik a halálakor. Ha pedig a vonattal szállítás valamilyen okból nem lehetséges, akkor az Operation Overstudy keretében repülővel juttatják el a királynő holttestét Londonba.

A trónörököst még aznap bejelentik

A London Bridge mellett egy másik, Spring Tide kódnevű akciót is megtervezett a kormány, ami arról szól, hogy az új uralkodó hogyan foglalja el a trónt. Az előírt ügymenet szerint még aznap vagy másnap délután fél négykor a miniszterelnök az új uralkodóval közösen tart egy sajtótájékoztatót, amelyet követően a király este hatkor külön is üzenetet intéz majd nemzetéhez a televízióban.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek