Így néz majd ki a nap, amikor a világ búcsút vesz II. Erzsébet királynőtől.
Szeptember 19-én helyezik örök nyugalomra II. Erzsébet királynőt. Mintegy egymillió ember vonul az utcákra Londonban, hogy még egy utolsó pillantást vethessen II. Erzsébet királynő elhaladó koporsójára. A tévék és rádiók elé pedig a szakértők 4 milliárd embert várnak. Szakértők szerint a mostani közvetítés történelmi jelentőségű, várhatóan az emberiség jelentős részének közös élménye lesz minden pillanata.
A temetési szertartás londoni idő szerint reggel 6:30-kor kezdődik, ekkor fejeződik be a királynő nyilvános ravatala. Az elsődleges számítások szerint több, mint 500 000-en rótták le tiszteletüket az egykori uralkodó előtt. A tömeg elvonulásával a királynő őrei megkezdik a végső virrasztásukat Őfelsége koporsója mellett. 8:30-tól felkészülnek a körmenetre.
Reggel 9-kor kondul utoljára a Big Ben, majd a harang nyelvére bőr fedést húznak, hogy a nap hátralévő részében tompítsák a kongását.
A királynő koporsóját 10:35-kor helyezik kocsira. A királynő koporsóját közel száz királyi tengerészgyalogos viszi majd útján, a tervek szerint. III. Károly és a királyi család többi tagja közvetlenül a koporsó mögött fog vonulni, miközben együtt elhagyják majd a Westminster Hallt. A király vezeti majd a 200 zenészből álló zenekart, III. Károlyt pedig szorosan követik majd a királynő unokái. A koporsót egy 123 éves fegyverszállítón viszik majd – ezt fogják vontatni a tengerészgyalogosok kötélen, követve a Viktória királynő idejében megszülető hagyományt. Ezen a fegyverszállítón vitték II. Erzsébet királynő édesapját, VI. György királyt is.
A menet a Parlament téren található Sir Winston Churchill szobor közelében halad el, akinek utolsó szavai a következők voltak: „Unom az egészet”. A koporsót ezek után a Westminster-apátságba viszik, egyenesen a főoltárhoz.
Az egyórás istentisztelet délelőtt 11 órakor kezdődik, és westminsteri prépost vezeti, a prédikációt Canterbury érseke és Liz Truss miniszterelnök olvassa fel. 11:55-kor néma csendbe borul az apátság és az egész ország. A Heathrow repülőtér 11:40-től fél órán át nem indít és nem fogad járatokat, hogy az ég is néma lehessen. A szertartás vége előtt elhangzik a katonai kürtjelzés, majd a nemzeti himnusz is, a temetést pedig a királynő saját skót dudása fogja zárni egy gyászdallal.
A dudás kiltjét egyszer felfújta a szél, miközben II. Erzsébet királynőnek játszott, aki mosolyogva annyit mondott: "látom, ma különösen hideg reggel van".
12.15-kor a királynő gyermekei és a királyi család tagjai a koporsó mögött a Wellington-ívhez sétálnak, és a királynő megkezdi utolsó útját Windsorba, hogy szeretett férje, Fülöp herceg mellett helyezzék örök nyugalomra. Erzsébet királynőt utolsó útjára a Gurkhas dandár és a Királyi Légierő 200 tagú zenekara kíséri el, valamint közel 4000 katona.
A menetet a Big Ben tompa ütései és a 60 másodpercenként tüzelő ágyúk dörgése kíséri majd.
Az állami szertartást követően Erzsébet királynő koporsóját délután 4 óra körül eresztik le a királyi sírboltba, a VI. György király emlékkápolnában. III. Károly este fél nyolckor egy zártkörű családi szertartás keretében szór földet édesanyja koporsójára.
II. Erzsébetet szeretett férje, Fülöp mellé temetik a Szent György-kápolnában – ehhez Fülöp testét is odaszállítják, hogy az uralkodó páros végre újra egyesülhessen a halálban.