Csontváz

Most jelentették be a kutatók: hátborzongató leletre bukkantak

Létrehozva: 2022.09.03.

Állítólag egy női vámpír maradványait találták meg.

Egy lengyelországi faluban egy „női vámpír” maradványaira bukkantak, amelyet a torkán átívelő sarló és egy lakattal ellátott lábujj szorított a földre, hogy „megakadályozza a halálból való visszatérést” .

A Pien falu 17. századi temetőjében végzett régészeti munkálatok során a kutatók azt is megállapították, hogy a csontvázmaradványok fején selyemsapka volt, ami azt jelzi, hogy magas társadalmi státuszú volt, és kiálló foga van.

A csoport vezetője, Dariusz Poliński professzor azt nyilatkozta, a temetés több, mint szokatlan volt. 

„A halottak visszatérése elleni védekezés módjai közé tartozik a fej vagy a láb levágása, az elhunyt arccal lefelé történő lerakása, hogy a földbe harapjon, megégették őket, vagy kővel összetörték a csontjaikat. A sarlót nem laposan fektették, hanem úgy helyezték a nyakra, hogy ha az elhunyt megpróbált volna felkelni, akkor valószínűleg levágták volna vagy megsérült volna a feje."

Az élőhalottakról szóló mítoszok feljegyzései egészen a 11. századig nyúlnak vissza Kelet-Európában. Az emberek attól tartottak, hogy egyesek, akiket eltemetnek, vérszívó szörnyetegként felkapaszkodnak a felszínre, és terrorizálják az élőket.

Nem ritka, hogy a régióban olyan temetkezési helyeket találnak, ahol fémrudat vertek át az elhunyt koponyáján. Az emberek akkoriban azt hitték, hogy ez volt az egyik módja annak, hogy a személy halott maradjon.

A kontinens egyes részein - különösen a szlávok körében - a vámpírok legendáiba vetett hit annyira elterjedt, hogy tömeghisztériát váltott ki, sőt vámpírnak tartott emberek kivégzéséhez is vezetett. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek