Senki ne hagyja a nevezését az utolsó pillanatra!
Idén is meghirdetik a Magyarország 365 fotópályázatot. A 4 éves kezdeményezés célja amatőr és professzionális alkotók kameráján keresztül megmutatni, miért is lehetünk büszkék Magyarországra: tájainkra, természeti kincseinkre, építészetünkre, hagyományainkra, közösségeinkre.
A zsűri természet és táj, épített és tárgyi örökség, valamint életképek kategóriában várja a képeket. Mindhárom kategória 1. helyezettje 1 millió, 2. helyezettje 500 ezer, harmadik helyezettje 300 ezer forintot kap. Ráadásul a novemberi internetes közönségszavazáson minden kategóriában közönségdíj is gazdára talál, ezek értéke minden kategóriában 1 millió forint.
A fotópályázaton 16. életévüket betöltött magyar állampolgárok és az Európai Gazdasági Térség tagállamainak állampolgárai, amatőr és hivatásos fotográfusok vehetnek részt. A pályaműveket elektronikus úton lehet feltölteni a fotopalyazat.magyarorszag.hu oldalra, online regisztrációt követően – az oldalon megtalálható a pályázat minden részlete. A beküldési határidő október 10-e, hétfő éjfél.
„Senki ne hagyja a nevezését az utolsó napra, pláne ne az október 10-e éjfél előtti 30 percre!”
– üzeni a Ripost-on keresztül a zsűri elnöke, Kaiser Ottó fotográfus. A szakember elmondta, a tavalyi pályázat beküldési határidejének napján 12 ezer kép érkezett, érdemes tehát a pályázóknak elkerülni az elektronikus tumultust.
„A természetfotó a legnépszerűbb, a beérkező képek közül szinte minden második ebből a kategóriából kerül ki. Ugyanakkor egyre több életkép születik, a beérkezett pályaművek közel negyede ilyen, márpedig fényképészetileg ez a legnehezebb kategória” – árulta el Kaiser Ottó fotográfus, aki nem csak a zsűri elnöki tisztjét tölti be, de október eleje óta elő is szűri a beérkezett pályaműveket.
Ez a fotópályázat remek rálátást biztosít a magyar fotósokra. Örömmel mondhatom, hogy nagyon fiatalodik a szakma, jól példázza ezt, hogy korábban volt 16 éves helyezettünk is. Ráadásul akár mobillal készült fotóval is lehet jelentkezni. A 20-21 évesek közül pedig sokan meglett, érett világszemléletű anyagokat adnak le. Volt rá példa, hogy egy-egy díjátadó alkalmával megkérdeztem az ifjú titánt: ugye jól gondolom, hogy ezt így csináltad?
– mesélte a Ripost-nak a zsűrielnök.
„Nem titkolt cél a fotósok felfedezése, az előző években díjazottak nagyobbik fele ugyanis nem főállású fotós, van köztük orvos, biológus, pilóta, de mozdonyvezető is” – zárta szavait Kaiser Ottó.