Ijedtség

Pánik: egyre többekre hoz frászt ez a házakba is bemászó állat

Létrehozva: 2022.10.02.

Sokan megijednek tőle, mert kígyónak hiszik, pedig erről szó sincs. Ugyan nem szép látvány, ijesztő is, de higgyük el: ők jobban félnek tőlünk, mint mi tőlük.

Pánik: egyre többekre hoz frászt ez a házakba is bemászó állat

Valami "fura" van a kertben

A közösségi médiát elárasztották azok a bejegyzések, amelyek arról tanúskodnak, hogy kígyók másztak be a házakba. Sokan a kertjükben, a kevésbé szerencsések bent a lakásban, garázsban, kamrában találkoznak a hüllőkkel némi sikítás és pulzusszám-emelkedés közepette. 

Ezek persze nem kígyók, hanem a legtöbb esetben siklók, és ilyenkor épp a telelőhelyüket keresik. 

Both Zoltán vadállatbefogó mindenesetre azt kéri, ha hosszabb csúszómászóval találkozunk, a biztonság kedvéért kérdezzünk meg egy szakembert.

Erdei sikló
Az erdei sikló védett állat, eszmei értéke 50 ezer forint Fotó: Wikipédia

Hívjunk segítséget, ha nem tudjuk, mi jött be

– Ha az állat már bent van a házban, de nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy ki is ő valójában, nem ismerjük fel, mindenképp forduljunk szakértő segítséghez.

Ma már mindenki kezében ott van az okostelefon, egy-két kép elküldésével biztosra mehetünk, milyen hüllővel van dolgunk

- kezdte a Borsnak Both Zoltán. A szakember megjegyezte, őt is rendszeresen megkeresik, hogy segítsen, és az esetek legnagyobb részében ártalmatlan erdei sikló ijeszti halálra az embereket. Persze, előfordulhat, hogy egy magángyűjtőtől elszabadult, valódi kígyó köt ki a hálószobában, de ez szerencsére nagyon ritkán esik meg.

Egyáltalán ne bántsuk őket, mert büntetést kockáztatunk

Both Zoltán figyelmeztetett: az erdei siklót - ahogy más állatokat sem - semmi esetre sem szabad bántani.

A siklót nem szabad kiterelni seprűvel, pláne nem szabad ijedtünkben agyoncsapni őket! Ők ugyanis védett állatok, eszmei értékük 50.000 forint.

Valószínűleg egy nyitva hagyott ajtón vagy ablakon keresztül jutottak be a házba, mert téli menedéket keresnek. S bár ők ki akarnak jutni a házból, ez rendre nem sikerül nekik, nem találják a kivezető utat, és ilyenkor futunk velük össze - mesélte a szakértő. Az ország legismertebb vadállatbefogója mindenkit megnyugtat, a siklók nem másznak ránk, nem esznek meg bennünket, és ha kitereljük őket, akkor kis eséllyel megharaphatnak, de nincs mérgük, így nem tudnak velünk végezni. – A ház körül nagyon hasznos a jelenlétük, ugyanis megtizedelik a rágcsálókat - hangsúlyozta Both Zoltán, aki arra kért mindenkit, ha nem tudjuk kiterelni az erdei siklót, akkor szakember segítségét kérjük abban, hogy újra a természetbe kerüljön a kis hüllő.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek