A téli időszak kihívások elé állítja a szervezetet, legyen szó vitaminhiányról, kevesebb sportolási lehetőségről vagy az éjszakai pihenés nehézségeiről.
Forrás: Pexels
– A lehűlés és a tartósan hideg idő befolyásolja a keringési rendszer állapotát. Az emberek többségére jellemző, hogy a perifériális ereik beszűkülnek, aminek következtében magasabb lesz a vérnyomásuk.
Ezen kívül az időjárásra érzékeny emberek jobban ki vannak téve a sztrók, az infarktus és a keringési panaszok fokozott kockázatainak ebben a néhány hónapban
– tudta meg a Bors Pintér Ferenc meteogyógyásztól, a Meteo Klinika igazgatójától.
Nem elég, hogy a fényszegény idő miatt szükségünk van a D-vitamin-bevitelére, hiszen, ha derült is az égbolt, a réteges téli öltözködés miatt nem akkora felületen éri testünket a napfény. A nyálkahártyáink is kiszáradhatnak, ami növeli a fertőzések kialakulásának kockázatát.
– A lehűlés miatt kiszáradnak nyálkahártyáink, főként az orrunkban. A fokozott kiszáradás következtében megnő a fertőzések kialakulásának kockázata, mert gyengül a nyálkahártyánk védekezési képessége – hangsúlyozta a meteogyógyász, aki hozzátette: az immunrendszer jó állapotának megtartására is oda kell figyelnünk.
Az időjárásra érzékeny emberek panaszai megszaporodhatnak. Ezen felül mentálisan is sokkal megterhelőbb számukra a tél
– mondta el a Meteo Klinika igazgatója.
A meteopatáknak, vagyis az időjárás változásaira érzékeny embereknek kiemelten fontos odafigyelniük szervezetük jelzéseire, és erősebb panaszok esetén ajánlott a frontérzékenységüket kezeltetni. Hiába szokták meg a nappalok rövidülését és telt el közel három hét az óraátállítás óta, a lehűlés miatt újabb megterhelés éri őket.