A hazai művészvilág első szóra megmozdult, amikor arra kérték őket, hogy vegyenek részt egy jótékonysági gálán, aminek bevételével a budapesti házomlás sérültjét, Tóth Nikolett táncművészt támogathatják. A kezdeményezés olyan jól sikerült, hogy várhatóan folytatása is lesz, ugyanis túljelentkezés keletkezett a segíteni akarok között.
Hihetetlen összefogás valósult meg a hazai táncvilágban, ami Gallai Zsolt, az Operett Színház táncművésze ötlete nyomán jött létre. A balett táncos úgy gondolta, hogy pályatársát, a Jókai utcai házomlásban súlyosan megsérült Tóth Nikolettet egy jótékonysági gálával kellene támogatni.
Nem számítottunk rá, hogy az ország valamennyi pontjáról jelzik majd művészek és társulatok, hogy szívesen az ügy mellé állnak, de a rendezvény ötletének híre futótűzként terjedt a szakmán belül, ennek következtében olyan jelentkezők is akadtak, akiket már nem is tudtunk beilleszteni a programba
– mesélte Zsolt, és megjegyezte, hogy indokolt lenne egy másik alkalommal is teret adni a segíteni szándékozó művészeknek.
Arról, hogy milyen erőket sikerült megmozdítani, és, hogy vált egy lélegző egységgé a magyar táncvilág, Juronics Tamás, Kossuth-díjas táncművész és koreográfus – akit sokan ismerhetnek a Dancing with the Star zsűrijéből – is elmondta a véleményét a Borsnak.
Nem volt kérdés már a legelején, amikor hallottuk ennek a gálának az ötletét, akkor azonnal megfogalmazódott bennünk, hogy egyértelműen itt a helyünk. Szinte kötelességünknek éreztük. Rendkívül megérintett minket Niki története.
Szerintem fantasztikus ez az összefogás, ami a táncszakmában kialakult – fogalmazott a Szegedi Kortárs Balett művészeti vezetője, aki arról beszélt a lapunknak, hogy évközben a táncosok, akár csak a civilek, teszik a dolgukat szerte az országban, mindenki a maga közegében, de amikor közös ügyekről van szó nagyon is összetartó ez a társaság.
Sem én, sem a társulatunkból senki nem ismeri Nikit, színpadon sem láttam, de az az életsors, ami az övé egy tánc, egy előadóművészé, ami találkozik a mi életünkkel, így könnyebben tudunk azonosulni tudunk vele
– fejtette ki a Kossuth-díjas táncművész és koreográfus, aki szerint elképzelhetetlen, felfoghatatlan, hogy mit érezhet a kerekesszékbe kerülő kolleginájuk, aki iránt empátiával viseltetnek.
Lenyűgöző, ahogy ezt a tragédiát kezeli Niki és a párja és sokaknak adhat erőt az a pozitív üzenet, amit ők közvetítenek. Az az életerő és energia minket is feltölt, ami belőlük árad
– zárta gondolatait a művészeti vezető.