Okosszekrény elnevezéssel mintaprogram indult a hatvani Albert Schweitzer kórházban, a magyar újítás segítségével a tiszta ruhaneműk kiadása és a szennyes begyűjtése az intézménybe telepített intelligens szekrényrendszeren keresztül történik.
A hatvani Albert Schweitzer Kórház- Rendelőintézet akárcsak fenntartója, az Országos Kórházi Főigazgatóság elkötelezett az egészségügyi dolgozók élet- és munkakörülményeinek javítása iránt. A kórház ezen elkötelezettsége mellett élt azzal a lehetőséggel, hogy elsőként és egyedüliként részt vegyen az UHF RFID textilkövető rendszer, azaz az ,,okos-szekrény” pilot projekt intézményi elindításában.
Okosszekrény elnevezésű mintaprogram lényege, hogy a magyar innováció segítségével a tiszta ruhaneműk kiadása és a szennyes begyűjtése az intézménybe intelligens szekrényrendszerén keresztül történik. A hatvani kórház központi telephelyén 5 darab okos-szekrényt telepítettek ki. A fejlesztést megvalósító B+N Referencia Zrt. tájékoztatása szerint az új textilkövető rendszer hamarosan az ország több pontjára is eljuthat.
A rendszer előnyös a dolgozók számára, hiszen a munkaruházat kényelmes és gyors felvétele bármikor elérhető. A szennyes ruházat leadása szintén kényelmes és gyors, adminisztrációja automatizált. A projekt hatékony és precíz követhető megoldást nyújt az intézménynek is a munkaruházatok kezelésében.
A tiszta ruhaneműk kiadása és a szennyes ruhaneműk begyűjtése az intézménybe telepített intelligens szekrényrendszereken keresztül, emberi erőforrás igénybevétele nélkül történik.
A magyar újítás lehetővé teszi, hogy a dolgozók emberi közreműködés nélkül jussanak hozzá munkaruháikhoz, ezzel is tehermentesítve az intézményt. Az okosszekrények higiénikusabbá teszik a kórházakat és elvégzik a szükséges adminisztrációt is
— jelezte a kórház vezetősége.
A szolgáltatás teljes körű, a polcok készletének csökkenése, valamint a szennyesgyűjtő telítődése esetén a szekrény értesítést küld a mosodai szolgáltatónak, aki gondoskodik azok pótlásáról, cseréjéről, elszállításáról.
A rendszer működését ismertetve kifejtették: a kezelt ruhaneműket egyedi azonosításra és adatközlésre alkalmas chippel látták el, a polcokra pedig ehhez szükséges olvasókat telepítettek, ennek köszönhetően minden egyes textil mozgását egyszerűen nyomon lehet követni. A szekrény így folyamatosan és emberi beavatkozás nélkül, teljesen automatikusan ellenőrzi a készletet, könyveli a ruhaneműk felvételét és leadását.