Még mindig nem inthetünk búcsút az influenzának!
Az elmúlt időszakban egyre többen tapasztalhatták, hogy erős torokfájással ébrednek, ami alattomosan változik át köhögéssé és orrfolyássá. Január 30. és február 5. között 38 000 főnél diagnosztizáltak influenzaszerű megbetegedést az országban. Ezeket a tüneteket gyakran követi hőemelkedés és levertség, ami akár egy nap leforgása alatt csaphat át magas lázba és izomfájdalomba. Ha ilyen tüneteket tapasztalsz, jobb, ha influenzára gyanakszol! Fontos megjegyezni, hogy a magas lázzal járó izzadás sok vizet elvon a szervezettől, így fontos a folyamatos folyadékpótlás.
Az európai uniós adatok szerint évente a lakosság körülbelül 20 százaléka fertőződik meg influenzával, és minden negyedik fertőzöttnél alakulnak ki tünetek. Fejletlen immunrendszerük és kevésbé körültekintő higiénés gyakorlataik miatt a gyerekek némileg gyakrabban fertőződnek meg, mint a felnőttek, róluk pedig könnyen tovább terjedhet a betegség a veszélyeztetettekre (időskorúak, krónikus betegségben szenvedők, várandós nők, 5 évesnél fiatalabb gyerekek), akiknél nagyobb eséllyel alakul ki súlyos betegség - írja a Metropol.
Az influenzát jobb megelőzni, mint kezelni, hiszen ha egyszer elkapjuk már veszélyeztetjük a környezetünkben élők egészségét is, valamint nehéz kilábalni a vírusfertőzésből. A februári napos időjárásban is célszerű melegen öltözni és sállal, sapkával védeni szervezetünket a meghűléstől, továbbá bár a vírushelyzet jelenleg nem kötelez senkit a maszkhasználatra, jobb elővigyázatosnak lenni a tömegközlekedési eszközökön vagy bevásárláskor.
A kézfertőtlenítőket is érdemes magunknál tartani, hiszen az influenza könnyen terjed emberről emberre, például a köhögés vagy kilégzés közben a levegőbe juttatott folyadékcseppekkel való közvetlen érintkezéssel.