Az egész világot megrázta a hétfői, rendkívül erős földrengés amely Törökországot és Szíriát sújtotta. Számtalan hír és információ bejárta az országos sajtót is a katasztrófáról, most összegyűjtöttük a legkiemelkedőbbeket.
Óriási, a Richter skála szerinti 7,8-as erősségű földrengés rázta meg Törökországot és Szíriát február 6-án, hétfőn. Az egész világ megmozdult a katasztrófa hírére, hazánkból is mintegy 167 fő és 29 kutya indult a helyszínre, hogy segítse a mentést. Az alábbi cikkben összefoglaltuk a legfontosabb eseményeket.
Élve mentettek ki szombat éjjel két gyereket a romok alól a földrengés sújtotta Törökországban, csaknem egy héttel a tragédia után. Egy 13 éves lányt Gaziantep városban találtak meg a túlélők után kutató mentőegységek jóval a mentés szempontjából kritikusnak számító első 72 óra után. Hatay tartományban pedig egy hét hónapos kisfiút mentettek ki, aki több mint 140 órát töltött egy betonlap alatt.
Mint az köztudott, magyar csapatok utaztak Törökországba, hogy ott a bajba jutottakon segítsenek, s több életet is megmentettek kitartó munkával. A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálatot több négylábú is segítette, most egy posztban mutatták be az ebeket.
A HUNOR mentőcsapata az erőgépek, markolók és betontörők által feltárt területen dolgozik, nem egyszer maguk készített eszközökkel haladva az újabb és újabb cél felé. A két részre osztott csapat, az Alfa és a Bravo csapat tagjai jól vannak, a túlélők utáni kutatást pedig éjszaka is végzik.
A török katasztrófavédelem (AFAD) adatai szerint a külföldi egységeket is beleértve jelenleg 30 306 hivatásos dolgozik a romokon. A kisegítő személyzettel együtt 121 128 ember vesz részt mentésben. Csütörtökön, a mentés 4. napján 121 embert mentettek ki élve a romok alól.
Sikeresen kiemeltek a romok alól egy másfél éves kisgyermeket és a nagypapáját. Most pedig a 15 éves Ali életéért küzd a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat - írtuk február 8-án. Azonban pár nap múlva kiderült, hogy Alit sajnos az erőfeszítések ellenére sem tudták megmenteni: