A Rákoscsabán bontásra ítélt strandfürdő telkét eladták. Az új tulajdonosnak szigorúan megszabták, hogy mit építhet a legendás strand helyén.
A XX. század elején mint a gomba úgy nőttek ki a földből a jobbnál-jobb strandfürdők Budapesten. A 20-as években készült el a mai napig működő Margitszigeten található Palatinust is. Néhány évvel később épült fel Budapest XVII. kerületében is a gyönyörű nevű Csabagyöngye strandfürdőt, amely egészen a 80-as évekig működött. Ezután azonban megérezte az idő múlását és használaton kívülre helyezték, majd megvásárolta 1999-ben az Üdvhadsereg Szabadegyház.
A szervezet a Metropolnak nyilatkozott a medencék elbontásának okairól, illetve eloszlatták azokat a tévhiteket, miszerint bármilyen nagy beruházás kerülne a strand helyére.
Az Üdvhadsereg Szabadegyháztól megtudták, hogy a szervezet értékesítette a Lemberg utca 38-42. szám alatti ingatlanuk egy részét és itt található a két romos medence.
A híresztelésekkel ellentétben, nem lett volna mód a strand újra megnyitására, mivel az építése óta időközben életbe lépő, egyre szigorodó szabályozásnak nem tudott volna semmilyen módon megfelelni ez a terület.
- árulta el az Üdvhadsereg a lapnak. Rámutattak, hogy a strandot ezért is zárták be korábban, az szervezet pedig már a használaton kívüli területet vásárolta meg és azon szociális tevékenységet folytatott az utóbbi 20 évben.
A teljes rész hasznosításával kapcsolatban időközben több terv is született és került elvetésre. Mivel a méretei miatt a terület gondozása, és a rajta lévő tereptárgyak egyre veszélyesebbé váló, romló állapota sürgetővé tette azt, hogy megoldást találjunk, ezért felmerült a részleges értékesítés gondolata.
- tette hozzá a szervezet.
A fürdő és környezete is méltatlan állapotba került. Többek között egy favizsgálati szakvélemény után 2022. októberében életveszély miatt több fát is ki kellett vágni, ám helyükre Magyarországon őshonos új fafajok telepítenek majd. Emellett a korábbi strandon egy óriási betonnal fedett rész pedig már nem felel meg a családi házas övezetre vonatkozó előírásoknak.
Megoldást kellett találnunk ezekre a kérdésekre, azonban ez olyan költséggel járt volna számunkra, amelyet vállalni nem tudtunk. Ezért 2023 február hónap végén a terület egy része eladásra került.
A rémhírekkel ellentétben nem lesz természetrombolás pláza és egyéb dolgok formájában,
hiszen az Üdvhadsereg kizárólag olyan cégnek kívánta a területet eladni, ami családi házakat akar a néhai fürdő helyén építeni.
Az új tulajdonos, a DebÉv Generál Kft. a tereprendezés után, családi házakat kíván építeni, a telekkialakításokat követően.
- tudatta az Üdvhadsereg sajtóosztálya.
A Metropol személyesen is felkereste a területet és a környéken élőkkel beszélgetett. Itt olyan információk kerültek a birtokukba, miszerint néhány ingatlanügynök azzal a történettel értékesített drágábban házakat a környéken, hogy a közeljövőben wellness-központ fog épülni a strand helyén. Sok fővárosi emiatt is gondolhatta, hogy fürdő épül a régi strand helyére.