Az űrkutató központ a következő ezer évünket vizsgálta.
Örömteli hírekről számolt be az Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA). Az űrkutató központ ugyanis modellezte a Föld elkövetkező ezer évét, illetve számításokat végzett az egy kilométernél nagyobb átmérőjű aszteroidák repülési pályájáról és arra a megállapításra jutottak, hogy ilyen méretű gyilkos meteorok nem fognak a bolygónknak ütközni a következő 1 évezredben. Ez nem jelenti azt, hogy kisebb méretű égi csapások nem zuhanhatnak le a Földre, azonban az biztos, hogy olyan hatalmas aszteroidák, amelyek egy szempillantás alatt véget vetnének a bolygónak, nem várhatóak 3023-ig.
Úgyhogy úgy tűnik, hogy még ezer évig biztos nem fog a Föld a dinoszauruszok sorsára jutni. A kutatást vezető Davie Farnocchia a Metro lapnak nyilatkozott a vizsgálattal kapcsolatban.
Rendkívül valószínűtlen, hogy olyan aszteroida csapódjon a Földnek, amely jelentős károkat okozna. Azonban a csapatunk mindent megtesz, hogy időben feltudjunk készülni az ilyen helyzetekre. Ezért modelleztünk most az elkövetkező ezer évre
- mondta el a NASA munkatársa. A kutató kifejtette, hogy évente körülbelül 300 aszteroida közelíti meg a Földet, azonban a pályájuk behatárolható különböző mérések segítségével, így mindig előre tudják, ha el fog haladni a bolygó mellett egy-egy meteorit.
A férfi rámutatott azonban, hogy a kutatás nem vizsgálta a 140 méternél nagyobb aszteroidákat, amelyek egy-egy várost még simán el tudnak pusztítani.