A tudósok most több millió mintát elemeztek ki. Lássuk, hogy mire jutottak.
Az utóbbi időben rengeteg UFO-megfigyelésről hallhattunk. Ezért nem is csoda, hogyha valaki felnéz az égre és lát valamit, egyből földönkívüli lényre gyanakszik.
A tudósok ezúttal a Tejútrendszer közepéről kaptak ismétlődő jeleket, ami szerintük annak a jele lehet, hogy idegenek próbálnak kapcsolatba lépni velünk. Egy új tanulmány az űrből érkező rádióhullámok ismétlődő mintáinak észlelésére kifejlesztett szoftvert használt, és ezek segítségével megfigyelni, hogy az általunk észlelt jelek közül valami más-e.
A szakemberek szeretnék megtudni, hogy Tejútrendszerből érkező jelek származhatnak-e egy idegen közösségtől, hozzánk hasonló lényektől. A kutatók és a szoftvereik fél óra alatt 1,5 millió adatmintát tudtak kielemezni, így ennek köszönhetően sokkal gyorsabban tudjuk feldolgozni a Földet érő összes jelet.
A projektet a Breakthrough Listen Investigation for Periodic Spectral Signals (BLIPSS), és a Cornell Egyetem végzős hallgatója, Akshay Suresh vezeti. A tanulmány társszerzője Steve Croft elmagyarázta, hogy valójában az ismétlődő mintákat és a szűk sávszélességeket keresik, mivel nem valószínű, hogy a természeti jelenségek ilyen jeleket produkálnak.
A Breakthrough Listen hatalmas mennyiségű adatot rögzít, és Akshay technika új módszert kínál arra, hogy segítsen megkeresni a szénakazalban olyan tűket, amelyek lenyűgöző bizonyítékot szolgáltathatnak a fejlett földönkívüli életformára
- fejtette ki a tanulmány társszerzője.
Bár a szakértők eddig nem vettek észre idegen életre utaló jeleket, de a kutatást nem adják fel, és folytatják tovább a munkát - írja a Ladbible.