A valahol 3900 méter mélyen fekvő karboncső darabjaiban maradhattak emberi maradványok, bár arra már nincs remény, hogy a szerencsétlenül járt utasok holtteste előkerüljön.
A brit sajtó hosszan találgatja, mi játszódhatott le a Titan mini tengeralattjáró belsejében az utolsó pillanatokban. Van-e még legalább valamiféle halvány remény a gyászoló családok számára, hogy szeretteik holtteste előkerüljön.
A válasz lesújtó a rokonok számára: szinte semmi esély nincs arra, hogy hagyományos temetés során vehessenek búcsút tőlük. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a testek teljesen megsemmisültek volna
A Titan kapszulája 3300 méteren robbant szét. Vélhetően a búvárhajó elején található ablak szakadt át, azon keresztül áramlott ki a levegő a hajótestből és szűnt meg a nyomás a kabinban, ami rögvest össze is roppant. Az áldozatok csak a katasztrófa előjeleit észlelhették, azoknak a szenzoroknak a jelzéseit láthatták, melyek a Titan testén keletkező repedésekre hívták fel a figyelmet.
A katasztrófából a négy utas és a kapitány Stockton Rush, a Titant üzemeltető vállalat vezérigazgatója semmit sem észlelt. Az összeroppanás ezredmásodperc alatt következett be, a félelem és a fájdalom érzékeléséhez azonban ez még kevés idő.
A nyomás megszűntével tüdejük összeesett és a testek eredeti állapota megszűnt azzal, hogy 8 millió kilogrammnyi hatalmas erő nehezedett hirtelen rájuk.
Az egyik verzió szerint a kapszula összepréselődött, teteje és aljzata egy síkba került, amit a víz nyomása nem is enged el egymástól. A roncsban, bár kicsi a valószínűsége, de esetleg még maradhattak maradványok, amik nem tudtak az összecsukló hajótestből távozni – hívják fel a figyelmet az esetről értekező szakértők. Egy másik verzió szerint viszont a test darabjaira szakadt, de egyelőre egyik teóriára sincs megdönthetetlen bizonyíték, hiszen a roncs főbb részei nem kerültek elő.
A Titan június 18-án, vasárnap délelőtt fél tízkor merült le. Az időjárás rendkívül mostoha volt az előző napokban, az elmúlt 40 év legnagyobb viharai tomboltak az óceánon, a brit felfedező milliárdos Hamish Harding azt írta üzenetében, hogy ezért az idén valószínűleg az övék lesz az egyetlen merülés a Titanic 3900 méteren fekvő roncsához.
A Titan 15 percenként küldött jelet a fölötte lebegő anyahajónak, ám a kapcsolat 1 óra 45 perc után megszűnt. Ekkor járhattak 3300 méteren. A Titan kémlelőnyílása 1600 méterig volt hitelesítve. Korábban a fenék közelében behorpadt a víz erejétől a rá kötött szenzorok pedig ezt hangos sípolással jelezték. A kapszulának délután fél ötkor kellett volna visszaérnie, de csak három órával később szóltak eltűnéséről az amerikai parti őrségnek. Ennek az az oka, hogy az előző expedíciók során megtörtént, hogy az összeköttetés több órára is megszakadt, ám a Titan mégis rendben a felszínre ért.