Virtuális térben búcsúztatták ezrek a Titan legfiatalabb áldozatát és édesapját.
Emberek tömegei vettek részt azon a virtuális térben tartott imádságon, melyet a Titan legfiatalabb áldozatáért, Suliman Dawoodért és édesapjáért, Shahzadáért tartott a gyásztól összeroppant család. Mint arról a Bors is írt, a pakisztáni származású, de Angliában élő milliárdos Shahzada rajongott a tudományokért, emellett szenvedélyesen érdeklődött a Titanic roncsai iránt.
Apák napján merült le ezért egyetemista fiával, a mindössze 19 éves Sulimannal a roncsokhoz a Titan merülőkapszulában. Bár Suliman tartott kissé a merüléstől, de apjához hasonlóan rajongott minden technológiai újdonság és a tudományok iránt, emellett imádta a Rubik-kockát. Az óceán mélyén is az volt a terve, hogy Guinness-rekordot állít fel azzal, hogy ő lesz az első, aki ilyen mélységben kirakja a bűvös kockát.
Azonban a kapszula június 19-én elvesztette a kapcsolatot a külvilággal, 22-én pedig bejelentették, hogy a fedélzeten utazók életüket vesztették, holttestüket pedig vélhetően soha nem fogják megtalálni. A kapszula roncsaira ugyanis idő közben rábukkantak, így szinte bizonyos, hogy a merülőhajó már korábban szétrobbant. A gyászoló családoknak így holttest nélkül kell elbúcsúztatniuk szeretteiket.
A Dawood család ezért egy privát "temetést" tartott még vasárnap, míg június 27-én kedden az online térben rendeztek rendhagyó imádságot és ceremóniát Shahzadáért és Sulimanért, melyen bárki részt vehetett.
Az eseményen a vártnak megfelelően a családon és a barátokon kívül munkatársak, ismerősök és a világ minden tájáról becsatlakozó ismeretlenek ezrei vettek részt.
A szertartást és az imádságot Mufti Menk iszlám tudós tartotta, a búcsúztatón pedig a Dawood család tagjai is megszólaltak:
Megpróbáltatásokkal teli napok állnak a családunk mögött. Érzelmek az izgalomtól a megdöbbenésen át, egészen a reményig és végül a kétségbeesésig és a gyászig
– mondta a virtuális térben tartott imán Christine Dawood, Shahzada férje és Suliman édesanyja. Hozzátette, hogy férje és fia Suliman születésétől fogva a legjobb barátok voltak:
– Már Suliman születésekor tudtam, hogy ők ketten összetartoznak. Mikor először a kezébe vette a fiát, olyan volt az arckifejezése, mintha egy régen elveszett társat talált volna a jövőbeli kalandjaihoz. Ez a két legjobb barát erre az utolsó útra, az utolsó közös útjukra indult aznap – jelentette ki könnyes szemmel a gyászoló asszony. Shahzada kollégája is megszólalt, aki nem csak munkatársát, de Sulimant is mélyen gyászolja:
– Remélem, hogy a mennyországban van, és megtanítja az angyalokat arra, hogy 15 másodperc vagy kevesebb idő alatt rakják ki a Rubik-kockát – mondta elfúló hangon.