Demenciával foglalkozó neurológus professzor mesélt a részletekről.
Az Alzheimer-kór egy visszafordíthatatlan, időben egyre súlyosbodó agyi megbetegedés, amely során egyre romlik a beteg memóriája és gondolkodási képessége egészen addig, míg a mindennapi élet egyszerű feladatait sem képes már elvégezni. Az Alzheimer-kór az időskori elbutulás (demencia) leggyakoribb oka.
Az orvostudomány azonban folyamatosan fejlődést, és most úgy gondolják, hogy fordulóponthoz érkeztek. Kutatók ugyanis feltaláltak egy az Alzheimer-kór progresszióját lassító új gyógyszert.
A kísérletek szerint a Donanna-mab akár 30%-kal is lassítja a klinikai hanyatlást. Ezzel pedig lehetővé teszi, hogy az emberek továbbra is elvégezhessék az olyan mindennapi feladatokat, mint a vásárlás és a pénzügyek intézése.
Az Alzheimer's Society szerint azonban az NHS még nem áll készen arra, hogy elkezdje a gyártást és a szállítást. Ettől eltekintve ígéretes fejlemény a betegség kezelése kapcsán
– árulta el Dr. Liz Coulthard a Bristoli Egyetem demenciával foglalkozó neurológus professzora a Channel 4 műsorában. A teljes interjút, itt nézheted végig.