A brit mentősök nem hitték el, hogy terhes.
Egy várandós nővér több mint négy órával azután, hogy mentőt hívott, elvérzett az otthonában. Stabile Sibanda tavaly július 23-án 1 óra 11 perckor hívta a 999-et, és közölte a híváskezelővel, hogy hasi fájdalmai vannak, és úgy gondolja, hogy méhen kívüli terhessége van.
A Déli Központi Mentőszolgálat (SCAS) „nagyon elfoglalt” volt, ezért a Phoenix nevű magánmentőszolgálatot vették igénybe, de az általuk kiküldött személyzetben nem volt képzett mentős.
A Phoenix technikusai, Kara Mathieson és Lee Brown megérkeztek Sibanda címéhez Ascotban, Berkshire-ben, két órával az első hívás után, hajnali 3:11-kor. De csak 27 perccel később találták meg az első emeleti lakását...
A technikusok azt mondták, hogy a 28 éves nő érkezésükkor „harcos és dühöngő” volt. Brown azt mondta, hogy a szenvedő nő akadályozta őket abban, hogy a mentőautóba tegyék, mert összeesett. A férfi úgy fogalmazott a vizsgálat során, hogy "a nő a padlóra vetette magát".
„Nagyon gyorsan kizárták” a méhen kívüli terhesség lehetőségét, és úgy döntöttek, hogy Sibanda kábítószert fogyasztott, és szexuális zaklatás érte – állapította meg a halottkém.
A Phoenix legénysége hajnali 4.36-kor hívta a rendőrséget, hogy segítsen Sibandát bejuttatni a mentőautóba, de a nő erősen vérzett, és 5.33-kor halottnak nyilvánították.
Mathieson tagadta, hogy tudta volna, hogy Sibandának méhen kívüli terhessége van, és állítja, a nő azt mondta, hogy három éve nem volt szexuális kapcsolata. A SCAS egyik híváskezelője elmondta Mathiesonnak, hogy az eset méhen kívüli terhesség gyanúja volt, de a vizsgálat során azt mondta a mentős, hogy „akkor éppen becsukta a mentőautó ajtaját”, így nem hallotta az információt.
Brown a héten a vizsgálat során azt is elmondta, hogy nem tudott a méhen kívüli terhességről, annak ellenére, hogy tavaly nyilatkozatot tett, amelyben elismerte, Sibanda mondta nekik, hogy terhes.
A berkshire-i halottkém, Heidi Connor azt mondta, „mélyen aggasztja” a két Phoenix technikus által adott bizonyíték.
„Néha elgondolkodunk az eseményeken, különösen a stresszes eseményeken, és elgondolkodunk azon, amit bárcsak megtettünk volna” – mondta Mrs. Connor. „A kijelentéseikben azonban éles különbségek vannak."
A halottkém szerint ha nem előfeltételezéseik lettek volna, hanem csak arra koncentrálnak, hogy a nőnek méhen kívüli terhessége van, akkor azonnal kórházba szállították volna és Sibanda még mindig életben lenne.