A Magyar Köztársasági Érdemrend kitüntetettje volt a legendás művésznő.
Életének 73. évében, kedden meghalt Rényi Katalin Munkácsy-díjas festőművész, tervezőgrafikus, a kortárs magyar festészet kiemelkedő alakja, költő, művésztanár, a Magyar Köztársasági Érdemrend kitüntetettje - közölte a család kedden az MTI-vel.
Rényi Katalin 1951. május 19-én született Budapesten. 1975-ben a Magyar Iparművészeti Főiskola tervezőgrafika szakán diplomázott, majd 1985-től az Iparművészeti Főiskola (2005-től Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) tanára lett. Több európai országban járt tanulmányúton.
Munkásságának jelentős részét az alkalmazott grafikai tervezések képezték: ARCULATTERVEZÉSEK, KIADVÁNYOK, KIÁLLÍTÁSI GRAFIKÁK, INFORMÁCIÓS RENDSZEREK ÉS CSOMAGOLÁSOK. FŐ PROFILJA A FILMPLAKÁT VOLT.
A Graphis évkönyv rendszeresen közölte munkáit. 1992-ben alapította a Montázs Rajzstúdiót és ő volt az egyik alapítója a Csopaki Művésztelepnek is. A Szentendrei Régi Művésztelep tagja volt.
1999-ben Koszovó INRI festménysorozata elemi erővel fogalmazza meg tiltakozását a délszláv háború borzalmai, az értelmetlen öldöklés és szenvedés ellen. Drámai képvilág, markáns formai és színvilág jellemzi ezeket a festményeket - írja az Origo.
Számos csoportos és egyéni kiállításon mutatkozott be, alkotásait láthatta a közönség többek között a Budapest Galériában, a Vigadó Galériában, az Olof Palme Házban és a Körmendi Galériában is. 2018-ban a szentendrei MűvészetMalomban nyílt retrospektív tárlata 21 gramm címmel, amelyet később Rómában, Párizsban, Moszkvában, Bécsben, Berlinben és Brüsszelben is bemutattak.
MŰVÉSZI TEVÉKENYSÉGÉÉRT 1994-BEN KAPTA MEG A MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND ARANYKERESZTJÉT, 2019-BEN PEDIG A MUNKÁCSY MIHÁLY-DÍJAT.