Fegyház lehet a vége a közös italozásnak: egy férfi Kirabolta a részeg haverját Tatabányán, legnagyobb pechjére azonban a térfigyelő kamerák mindent rögzítettek.
A Tatabányai Járási Ügyészség vádiratot nyújtott be egy férfival szemben, aki rablás bűntett megalapozott gyanúja miatt kerül bíróság elé. A férfit azzal vádolják, hogy erőszakkal vette el egy részeg sráctól a pénztárcáját, elvitte mobilját, majd a helyszínről elmenekült. Az ügyészség a vádiratban fegyházbüntetést és vagyonelkobzást kért a többszörös visszaeső bűnözőre, aki pechére a kamerák kereszttüzében támadt korábbi ivócimborájára.
A vádirat szerint január 16-án Tatabányán egy pasas és a haverja együtt italoztak. A haver jól bekapott, mire a lerészegedett férfit ivócimborája hazaindította, de egyáltalán nem jó szándékkal. Követte őt, majd hátulról erőszakkal megpróbálta kivenni pénztárcáját a farzsebéből. A részeg azonban ellenállt. A támadó áldozata kezét hátra feszítette, hogy ne tudjon se szabadulni, se megfordulni. Végül sikerrel járt, és kitépte a zsebből a pénztárcát, amiben 7500 forint készpénz volt. A rabló ezt követően elszaladt. A részeg még megpróbált utánanyúlni, de arccal a járdára esett, kicsúszott a kezéből a telefonja is. Ekkor a rabló megállt, kivette a pénzt a tárcából, majd visszafordult, és a pénztárcát a földön fekvő arcába vágta és meglátva a leesett telefont, azt is magához vette. A telefon értéke 125.000 forint volt.
A rendőrség az elkövetőnél megtalálta a mobilt, amit lefoglalt és visszaadott jogos tulajdonosának. A térfigyelő kamerák felvételei megkönnyítették a nyomozást, azok ugyanis premier plánban mutatják a teljes eseménysorozatot. Az ügyészség a vádiratban fegyházbüntetést és 7500 Ft értékű vagyonelkobzást, valamint a közügyektől való eltiltást kért a többszörös visszaeső bűnözőre.
A rablás itt tekinthető meg:
Ha a bíróság az ügyészség indítványát elfogadja, hosszú évekig fegyházban töltheti majd büntetését.
Btk. 365. § Rablás
365. § (1) Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből
a) valaki ellen erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, vagy
b) öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helyezi,
bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A cél az, hogy az elkövető számára a jogsértő tetteiért megfelelő büntetést kapjon, és mások számára is példaként szolgáljon, hogy elrettentse a hasonló bűncselekmények elkövetésétől. Az eset kiemelkedő fontosságú a helyi közösség számára, hiszen a társadalomnak együttesen kell fellépnie a bűnözés ellen és a jog érvényesüléséért.