Holdraszállás

Borzasztó következményei lettek az orosz holdraszállásnak

Létrehozva: 2023.09.03.

A NASA fotót is készített a történtekről.

Új műholdfotók felfedték a sikertelen oroszországi holdraszállás valószínű leszállási helyét, amely a múlt hónapban a Hold felszínébe csapódott. A 800 kg-os Luna-25 szonda darabokra tört, amikor pályájáról a Hold felszínére zuhant.

Fotó: Pixabay

A NASA Hold körül keringő űrszondája most megtalálta a Luna-25 leszállóegység lezuhanási helyét, amely Oroszország első holdas küldetése volt közel 50 éve. A NASA Lunar Reconnaissance Orbiter szerint a Luna 25 becsapódása 33 láb (10 méter) átmérőjű krátert hozott létre.

A friss kráter körülbelül 250 mérföldre (402 ezer méterre) van attól a helytől, ahol az űrszondának le kellett volna szállnia.

Valószínűleg ebből a küldetésből származik, nem pedig természetes becsapódásból

- következtet a NASA, ugyanis az újonnan megtalált kráter közel van ahhoz a helyhez, ahol a tudósok szerint az orosz holdraszálló lezuhant.

Oroszország a küldetéstől azt remélte, hogy a holdraszálló egy évig kő- és pormintákat fog gyűjteni, azonban a misszió nem járt sikerrel. Ám más veszteségek is érték az országot. A vezető rakétatudós, aki segédkezett a kilövésnél, rejtélyes módon meghalt "gombamérgezésben" néhány héttel a sikertelen leszállást követően. 

A 77 éves Vitalij Melnyikov professzor Moszkva vezető űrhajógyártója, az RSC Energia rakéta- és űrrendszerek tanszékét vezette. A szakember két hétig küzdött a betegséggel, az orvosok nem tudták megmenteni az életét. Halálának az okát nem hozták nyilvánosságra - írja a The Sun.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek