Albát háromszor műtötték meg csecsemőként. Első alkalommal rögtön születése után, majd azt követően nyolc nappal. Szíve okozott számára hatalmas problémát.
Az angliai Blackpool városában élő 31 éves Alejandra Garcia és a 34 éves Daniel Butler oda meg vissza volt az örömtől, mikor megtudták, hogy kisbabát várnak. A pár pont belekezdett volna a mesterséges megtermékenyítésbe, mikor fény derült a csodaterhességre. Boldogságunknak azonban a 20. heti vizsgálat véget vetett: kiderült, hogy kisbabájuknak szívrendellenessége van. Kislányukat, Albát születése után egyből műtőasztalra tették, ahol megoperálták a mindössze egy órája élő gyermek szívét.
Csoda volt, hogy természetes úton teherbe tudtam esni. Minden rendben ment egészen a 20. hétben történő orvosi vizsgálatig, amikor is az ultrahang azt mutatta, hogy a kisbabámnak nincsen szívhangja. Az orvos elment egy kollégájáért, és én az alatt az idő alatt úgy éreztem, minden összeomlott. A szoba színei is eltűntek, minden szürke lett
– idézte fel drámájukat az anyuka.
Végül kiderült, hogy a baba szíve rendellenes irányba pumpál, ami azért veszélyes, mert így az megakadályozza a megfelelő oxigénáramlást. A szülők sírva fogadták a hírt akkor is, amikor közölték velük, hogy ez helyre hozható, de a kicsit rögtön műteni kell majd.
– 36 hetes terhes voltam, amikor közölték, hogy Albát azonnal műteni kell, miután megszületik. Éppen ezért végül rögtön kórházba kerültem, ahol császármetszést hajtottak végre. Nem engedték, hogy vele menjek a műtőbe és ez volt a legijesztőbb az egészben, mivel nem tudtam, hogy a kislányom túléli-e.
Alba betegsége, a nagyértranszpozíció (TGA) komplex szívfejlődési rendellenesség. TGA-ban a két nagyér, az aorta és az arteria pulmonalis megcserélve csatlakozik a szívhez. Ez azért baj, mert így a szervezetet ellátó nagyvérkör és a tüdőkeringést biztosító kisvérkör nincs kapcsolatban egymással, mintegy egymással párhuzamosan, elkülönülten létezik. Ez azzal jár, hogy a szív a szervezetbe csak az oxigénszegény, meggyszínű, vénás vért pumpálja vissza, míg a tüdőben folyamatosan az oxigéndús, világospiros vér kering.
Albát először egyórás korában operálták meg, majd nyolcnaposan. Második műtétje 9 órás volt, amely során felcserélték a két artériát, hogy az a megfelelő módon pumpáljon. A kislánynak azonban szüksége volt még egy operációra, mivel komplikációk léptek fel nála, folyadék került a tüdejébe. Édesanyja elmondta, hogy amíg Albát kezelték, addig ők 5 és fél hónapig lényegében a kórházban éltek.
Féltek attól, hogy az egész hogyan fog hatni a kicsire, korlátozni fogja-e de végül újabb csoda történt: teljesen egészséges életet él a ma már hatéves kislány. Imád táncolni, olvasni, írni és tele van élettel. Ennek ellenére a kórház, ahol született, a mai napig szemmel tartja őt, mivel valószínűleg a jövőben újabb műtétre lehet majd szüksége, nehogy beszűküljenek a szívében az artériák.
Alba tudja, hogy az ő szíve más, mint a vele egykorúaké. Ő mindenkinek azt mondja: az ő szíve különleges. Szereti a nagy vágásnyomot, ami a mellkasán fut végig, nem zavarja őt
– mesélte Alejandra, aki azért elmondta, hogy kislánya könnyen kifullad, így például nem igazán sportolhat. A szülők rendkívül hálásak az orvosoknak és az orvostudománynak, hogy ennyit fejlődött, és ilyen effektív módon meg tudták műteni akkor a kisbabájukat – írja a TheSun.