A kutatók feszült figyelemmel figyelik, mi közelít.
Mint az ismeretes, bolygónk mellett gyakran elhaladnak aszteroidák és meteorrajok. Az itt élő emberek számára a hullócsillagok csodával érnek fel, és általában valamilyen mágikus, varázslatos, kívánságokat teljesítő tulajdonságokkal ruházzuk fel azokat. Az emberi szív számára mindig csodálatos látvány lesz egy-egy hullócsillag, amelyek azonban a föld légkörében elégő űrszemetek, vagy a mellettünk elvonuló meteorok darabjai. Éppen emiatt általában nincs ok az aggodalomra, ha aszteroida közelít felénk, ebből ugyanis baj általában csak a filmekben szokott lenni. Most azonban az űrkutatók fontos közleményt adtak ki.
Földünk felé éppen rendkívüli sebességgel közeledik egy aszteroida, a tudósok pedig az imént publikáltak róla egy tanulmányt, amely bizony sokakat aggasztani kezdett. A tanulmány szerint ugyanis az aszteroida sűrűsége sokkal nagyobb annál, mint amire számítottak a tudósok. Speciális műszerek segítségével megvizsgálták a közeledő objektumot, és a kutatók álla lesett.
A 33 Polyhymnia névre keresztelt aszteroida ugyanis olyan elemeket tartalmazhat, amelyek nincsenek a periódusos rendszerben, azaz a földi élet számára ismeretlenek. Az aszteroida körülbelül 30-36 mérföld átmérőjű, súlya szupernehéz, sokkal nehezebb, mint eddig bármi, és a kutatások szerint ennek az az oka, hogy nehéz, nagy tömegsűrűségű, stabil elemekből áll.
Nem ismert, hogy a 118 protonnál nagyobb elemek lehetnek-e stabilak. Ilyeneket emberi szem még biztosan nem látott, még csak laboratóriumi körülmények között sem
- írják a tudósok a közleményükben, amit a The Sun emelt ki.