Valóság lehet mindaz, amiről eddig azt hittük, hogy sci-fi.
Aki látta már a Mátrix című filmet, minden bizonnyal érti, miről beszél Melvin Vopson professzor, amikor azt állítja, hogy virtuális szimulációban élünk.
A Portsmouth Egyetem tudósa szerint a mi világunkban a felesleges információ ugyanúgy törlődik, mint amikor egy számítógép adatokat tömörít. Ennek az „adatoptimalizálásnak” a bizonyítékait folyamatosan láthatjuk magunk körül a biológiában, az atomfizikában és a matematikában. Az ilyen viselkedés pedig teljes mértékben emlékeztet a programozási nyelvekben és a számítógépes játékokban alkalmazott szabályokra.
Tanulmányom egy bizarr és érdekes lehetőségre mutat rá, hogy nem objektív valóságban élünk, és az egész univerzum lehet, hogy csak egy szuperfejlett virtuálisvalóság-szimuláció
– jelentette ki a Daily Mailnek.
Hipotézise az anyag megfoghatatlan ötödik halmazállapotán alapul, amely szerint ebben a helyzetben az atomok úgy viselkednek, mintha egyetlen entitás lennének. A kutató az elképzelést vizsgálva arra a következtetésre jutott, hogy az elemi részecskék a DNS-hez hasonló információkat tárolnak, és az információnak is lehet valamilyen tömege vagy módja, hogy befolyásolja a minket körülvevő univerzumot.
Valószínűleg sokan kétségbeesnének, ha megtudnák, hogy nem is igazi, ami körülvesz minket. De gondoljunk csak arra, hogy ebben az esetben mi is ugyanúgy repülhetünk vagy akár "formálhatjuk a valóságot", mint Neo a Mátrixban.