Pecarovat

Ez nem sci-fi: Drónos pecások lephetik el a magyar tavakat

K. D.

Létrehozva: 2023.11.24.

Több mint 800 ezer horgászigazolvánnyal rendelkező pecás van Magyarországon, és ez a szám egyre csak növekszik. A Bors hetente jelentkezik horgászrovatával, amellyel még több embert kívánunk kicsalni a tó- vagy folyópartra. Ezúttal a drónokkal foglalkozunk, amelyeket már a horgászok is használnak.

Ma már meg sem lepődünk azon, ha egy horgásztavon etetőhajók viszik be a pecások szerelékét, ám hamarosan már nem a vízen, hanem a levegőből érkezik a segítség, ugyanis megérkeztek hazánkba is az etetődrónok.

Akár 2 kilós felszerelést is elbír Fotó: Gigor Csaba

A tengeren már használják

Cápahorgászaton vettem részt Dél-Afrikában, ahol drónnal vitték be a szerelékünket 200-300 méter távolságra, mert olyan nagy volt a hullám, hogy egyik csónak sem birkózott volna meg vele. Körülbelül egy perc alatt a helyén volt a felszerelésünk.

 Innen jött az ötlet, hogy ezt Magyarországon is be lehetne vezetni, mert vannak olyan tavak, ahol nem engedélyezett a csónakhasználat, a halak pedig olyan távolságra vannak, amit dobással nem tudsz elérni – fogalmazott a Borsnak Katona József ötletgazda.

Az ötletgazda, Katona József profi harcsahorgász Fotó: Bors

Engedélyhez kötött

Ez a horgászdrón egy egyszerű modell, amely beviszi és leteszi a felszerelést, de már kapott egy biztonsági funkciót is, így ha lemerül az akkumulátor, akkor is visszatér gazdájához.

– Jelenleg azon dolgoznunk, hogy egyéb eszközökkel, például csalitartó és -szóró tartállyal lássuk el, így a bojlis horgászok etetésre is tudják majd használni – tette hozzá a profi harcsahorgász, aki azt is elárulta: jogosítvány kell a drónhoz. – 

Vizsgát kell tenni a vezetéséhez, valamint egy biztosítást is kell rá kötni. Ezután be kell soroltatni, ez hasonló, mint az autónál a vizsgáztatás. Ha ezekkel megvagy, akkor használhatod.

„Ez a horgászat jövője”

Katona József hozzátette: úgy kalibrálták be az eszközt, hogy 500 méterig képes bevinni az akár 2-3 kilós szereléket is. A drón ára nem olcsó, az alapmodell 500 ezer forintba kerül.

Így néz ki az etetődrón Fotó: Gigor Csaba

– A felső kategóriás etetőhajókhoz lőttük be az árat. 

Úgy gondolom, ez a horgászat jövője. Szerintem hamarosan külön szabályzat is lesz a drónhasználatról a horgásztavakon. Őrültségnek tartanám, ha tiltanák, hiszen ahogy említettem, efelé megy a világ

 – zárta az ötletgazda.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek