Meglepő gyerekkori élményeiről és a sikerének a titkáról is mesélt a Nobel-díjas biokémikus.
A „Nobel-hetek a Szegedi Tudományegyetemen” keretében egy kerekasztal beszélgetésen vett részt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus, a Szegedi Tudományegyetem kutatóprofesszora, amiről a U-Szeged számolt be.
Karikó Katalin Nobel-díjas, a Magyar Szent István-renddel kitüntetett, Széchenyi-díjas magyar-amerikai kutatóbiológus, a szintetikus mRNS alapú vakcinák orvosi technológiájának kifejlesztését felfedezéseivel megalapozó biokémikus egy hatalmas kivetítő vászonról mosolygott le az egybegyűltekre. A magyarok büszkesége ugyanis jelenleg philadelphiai otthonában tartózkodik.
- Fontos célt tűzzön ki maga elé, akarjon valamit az általános iskolás ugyanúgy, mint a 99 éves professzor. A legtávolabbinak tűnő álom is megvalósítható, és a legbonyolultabb probléma is megoldható, ha kisebb célokra és feladatokra „daraboljuk”
- árulta el sikerének a titkát Karikó Katalin, hogy másoknak segítsen vele.
- Elsőben négyes volt az átlagom, miközben a fél osztály kitűnő volt. Még beszélgetésből is négyest kaptam. Mondta is anyukám: sokat beszélgetek, legalább abból ötöst kellett volna kapnom
– adta meg a választ Karikó Katalin arra, hogy mikor és hogyan ismerhető fel a tehetség.
Az elmúlt két és fél évben több mint száz elismerést átvett, a tudomány világának legismertebb kitüntetése, a Nobel-díj december 10-i átadó ceremóniájára Stockholmba készülődő kutató szerint a tehetség kevésbé számít, mint a szorgalom, az elszántság, hogy jobbak legyünk, hogy többet tudjunk.