Emberfeletti

Belebukott a svájci frankos hitelbe, sátorba költözött 2 gyerekével Erzsébet

IF

Létrehozva: 2023.12.16.

Erzsébet gyermekeivel több hónapon át sátorban élt, miután eladta házukat és úgy döntött, új otthonukat saját kezűleg építi fel.

Hónapokig sátorban élt a gyermekeivel, miközben két kezével az otthonukat építette Orosházi Erzsébet. Az asszonynak a nyakába szakadt lakáshitel miatt kellett eladnia családi házát, ám nem adta fel és újrakezdte, szó szerint az alapoktól. A Törökbálinton élő édesanya a kitartás igazi példaképe is lehetne, a nő és gyermekei úgy vélik, barátságos kis otthonuknál jobbat nem is kívánhatnának.

sátor
A kis család 3 hónapig sátorban élt Fotó: Unsplash (illusztráció)

Erzsébet évekkel korábban, egy csúnya válás után maradt egyedül, és csak hitelből tudta megoldani a család lakhatását. Nem vett fel sokat, de azt a legrosszabbkor, nem sokkal a 2007-es gazdasági váláság előtt, ráadásul svájci frankban, ugyanis gyesen lévő anyukaként nem kapott mást. A közel hatmillió forint törlesztésébe majdnem belerokkant, de a háromgyermekes édesanya tudta, hogy mit akar. Pontosabban azt, hogy mit nem. Két gyerekkel költözött be a saját erőből felépített 29 négyzetméteres otthonba, s vallja, nem is kell több tér a boldogsághoz.

– Először a 2008-as válságnál kezdtük érezni, hogy a házunkra felvett hitel egyre nehezebben elviselhető - mondta Erzsébet, aki jó néhány évig törlesztette az adósságot,viszont eljött a pillanat, amikor belátta, nem bírja tovább fizetni a havi 80 ezres részleteket. Előbb megvált az otthonától, kifizette a maradék hitelt és a megmaradt pénzből pedig merész vállalkozásba kezdett.

Törökbálinton vettem meg a telket, amin egy roskatag épület állt. Csak az alap volt belőle használható, erre kellett felépíteni egy új házat.

 – mesélte az édesanya. 

Több hónapos kemping

A gyerekekkel együtt két sátrat állítottak fel a telken, azokban aludtak, miközben Erzsébet a tulajdon kezével kezdte el felépíteni a házukat. Szerencsére nyár volt, jó idő, legalább ez nem okozott problémát. A tisztálkodást pedig vizeskannákból oldották meg.

Bedobozoltuk az ingóságainkat, bepakoltuk a fenyőfa alá, mi meg felállítottunk két sátrat, és három hónapig azokban laktunk 

– mondta Erzsébet.

A nyári hónapokat így töltötték, mire végre olyan állapotba került a ház, hogy beköltözhettek. Lakberendezőként nem volt idegen számára az építőipar, de a ház falainak felhúzását azért ácsra bízta, a kéményt pedig kőműves rakta. Minden mást azonban ő maga csinált.

Három évig tartott, amíg elkészültünk vele, de azt hiszem, sikerült olyan házat építeni, ami minden követelménynek megfelelt, amire szükségünk volt.

 - idézte fel nagyot sóhajtva Orosházi Erzsébet.

A 29 négyzetméter alapterületű miniházban alul a konyha-nappali-étkező és a fürdő található, a tetőtérben pedig elfért két mini hálószoba. Közlekedő terek nincsenek, ahogy holtterek sem, minden négyzetcentimétert kihasználtak.

Hogy minél többen ismerjék meg a miniházak előnyeit, Erzsébet Herendi Molnár Zsuzsával együtt megalakította a Miniházakért Magyarországon Civil Társaságot. Céljuk, hogy minél több ember ismerje meg a miniházas életmódban rejlő lehetőségeket.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek