Az ellenőrzéseket szigorúan csak a vásárlók beleegyezésével végzik.
Az Aldi munkatársainak azt mondták, hogy ne szolgálják ki azokat a vásárlókat, akik nem engedik átvizsgálni a táskájukat a pénztárnál.
Egy Aldi bolti dolgozó még augusztusban mesélte a The Grocer Magazine-nak, hogyan vezették be a táskák átvizsgálását az üzletükben, ahol az ellenőrzéseket a biztonsági őrök és az Aldi munkatársai is végzik.
Azt kell kérnünk, hogy engedjék meg, hogy belenézzünk a táskáikba, hogy lássuk, nincs-e benne semmi a mi árucikkünkből
– árulta el egy Aldi dolgozó, aki azt is elmondta, hogy azoktól, akik nem tesznek eleget ennek a kérésnek, megtagadhatják az eladást. Ugyanakkor kiemelte, hogy ez az ő konkrét üzletükben ilyenre még nem volt példa. A szupermarket dolgozója szerint az üzletből kisétáló vásárlókat is bármikor megállíthatják a biztonságiak, ha lopás gyanúja merül fel.
Az Aldi tavaly azt mondta a Mirrornak, hogy ezt a fajta ellenőrzés nem szabták ki kötelezően minden egyes üzletükre, mindig az adott Aldin és a munkatársain múlik, hogy szükség esetén élnek-e ezzel a lehetőséggel. A táskaellenőrzés azonban mégsem újdonság, hiszen az Aldi üzleteiből már 2023 májusa óta érkeznek jelentések, amelyekben ilyen intézkedésekről számoltak be.
Az Aldi szóvivője hangsúlyozta, hogy ezeket az ellenőrzéseket szigorúan csak a vásárlók beleegyezésével végzik.
Az Aldi egyike annak a több szupermarketláncnak, amely a 18 hónap alatt új ellenőrzéseket vezetett be az üzletekben a bolti lopások megelőzése érdekében, mivel az árak az egekbe szöktek a megélhetési válság során a briteknél. A szupermarketekben országszerte bevezetett egyéb biztonsági eljárások közé tartozik a polcokon lévő árucikkek korlátozása, több lopásgátló címke elhelyezése a termékeken, valamint a vásárlóknak a boltból való távozáshoz a blokkok beolvasása - írja a Mirror.