Egy audiológus kiemeli: a szokásos módszerek szinte csak bajt okozhatnak, még fertőzés is lehet belőlük.
Habár a fülzsír nem olyan rossz dolog, rengetegen tisztítják a füllyukaikat rendszeresen. A legrosszabb baj az, hogy ezt vattás fültisztító pálcikával teszik, amivel hatalmas károkat lehet okozni a hallójáratokban. Sophy Magee audiológus mindemellett kiemelte, hogy habár ezzel azt hisszük, hogy eltávolítjuk a zsírt, valóban csak beljebb toljuk azt, amit onnan már rendkívül nehéz eltávolítani. Így akár komoly fülfertőzést is okozhatva.
Sophy Magee hozzátette, a fültisztító pálcikán kívül is vannak még veszélyes módok még a "fül karbantartására". Ilyen például a fülgyertya, amivel akár égési sérülést is okozhatunk magunknak. Mivel tehát több rossz módja is van a tisztításnak, így adott pár tippet a jó, és biztonságos módokra:
1. Hagyjuk békén a fülünket: akármilyen furán is hangzik a fülünk tisztítja magát és a benne lévő zsír egészséges.
A fül öntisztító szerv, ami természetéből adódóan felel a saját higiéniájáért.
- fogalmazott.
2. Fülmosás: fürdés során elég gyengéden szappanos vízzel majd meleg vízzel megmosni őket. Rendszeresség esetén a fül tiszta marad.
3. Olívaolaj: egy kicsi, minimális mennyiségű, természetes olívaolaj lazítja a fülzsírt. Ennek a módnak azonban szintén vannak hátrányai, mégpedig az, ha valaki túl sokat használ.
Egy pötty elég belőle.
- hangsúlyozza a Mirror cikkében.