A mentális egészségük megóvása érdekében látják fontosnak bevezetni ezt a szabályt.
Az Egyesült Királyság parlamentjének egyik konzervatív képviselője nemrég azzal a javaslattal állt elő, hogy a 16 éven aluliak számára tiltsák be az okostelefonok használatát, a mentális egészségük megóvása érdekében. Miriam Cates egykori tanárnő a szerdai miniszterelnöki kérdések során Rishi Sunak elé terjesztette az ügyet.
Cates elmondta, hogy 2010 óta jelentősen romlott a tinédzserek mentális egészsége, ami megköveteli a radikális közbelépést. Miriam Cates beszédében utalt egy 14 éves diáklány, Mia Janin esetére is, aki a feltételezések szerint öngyilkosságot követett el. Apja, Mariano Janin úgy vélekedett, hogy a többi diák az interneten zaklatta a lányát, míg az egyik gyerek a Mia halálának ügyében folytatott nyomozás során elmondta, a lány egy TikTok-bejegyzését megosztották egy Snapchat-csoportban, amelyet az iskola fiú diákjai üzemeltetnek, és ahol gúnyt űztek a fiatal lányból.
Miriam Cates beszédében arra is rámutatott, ahogy az elmúlt években a rossz mentális egészség mellett jelentősen megnőtt az öngyilkossági kísérletek, valamint a pornófüggő gyermekek száma is.
Az Egyesült Királyságban komoly hagyománya van a gyermekek biztonságát és jólétét fenyegető, súlyos veszélyektől való védelmét célzó jogalkotásnak. Tehát, egyetért velem abban, hogy ideje lenne fontolóra venni a közösségi média, és talán még az okostelefonok betiltását is a 16 éven aluliak számára?
– tette fel a kérdést Cates a Sky News beszámolója szerint.
A miniszterelnök válaszában elmondta, hogy Cates helyesen tette, amikor rávilágított arra, milyen hatással vannak a gyermekekre az online történő események.
Ez az oka annak, hogy az online biztonságról szóló törvényünk egyszerre foglalkozik az online bűnözéssel, és védi a gyermekeket a káros vagy nem megfelelő tartalmaktól, mint amilyen a zaklatás vagy az önkárosítás népszerűsítése, a pornográf anyagokhoz való hozzáférés, illetve az étkezési zavaroknak való kitettség
– jelentette ki Rishi Sunak.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a közeljövőben megszülethet egy ilyen radikális döntés, ugyanakkor már az is beszédes, hogy a szigetországban felmerült a kérdés. Az online zaklatások, a közösségi média által kialakuló szorongás és téves önkép, vagy épp az internetes jelenlét miatt fellépő stressz természetesen nem csak ott, de a világ minden táján gondot jelent.
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelkielsősegély-számot, vagy keresse fel a www.ongyilkossagmegelozes.hu oldalt