Folytatódnak a gazdatüntetések Németországban, közlekedési sztrájkok lesznek országszerte, több kórházban leáll a munka.
A hatalmas gazdatüntetések, a mozdonyvezetők sztrájkja után, pénteken figyelmeztető sztrájk bénítja meg Berlin közlekedését. Sok egyetemi kórházban pedig csak korlátozott ellátásra lehet számítani. Az orvosok egy napra leállítják a munkát, hogy növeljék a nyomást a kollektív szerződésekről szóló, holtpontra jutott kollektív tárgyalásokon – írja a Ripost.
A gazdák a hétfői megmozdulás után kedd reggel is blokkolták a hamburgi kikötőhöz vezető utakat.
Számos gazda maradt a helyszínen, és nem vitték el a traktorokat. A rendőrség a gyülekezési jog megsértése és kényszerítés gyanúja miatt nyomoz ellenük. Más régiókban is voltak tüntetések az "adó-és bürokrácia őrület ellen". Hannah Timmermann hamburg-sülldorfi farmer a tüntetők követeléseiről az NDR 90.3-nak azt mondta: "A túlzott bürokráciát fel kell számolni." Emellett fenn kell tartani a mezőgazdasági gázolaj adótámogatását. A németországi családi gazdálkodók érdekvédelmi szervezete, a Free Farmers keddi közleményében a hamburgi kikötő legfontosabb bekötőútjainak blokádját "bátor jelzésnek" nevezte a kormány számára.
A legnagyobb tiszteletem a kollégáim iránt, akik ezzel a tiltakozással megmutatták, mennyire sérülékeny a távoli országokból érkező mezőgazdasági import
– mondta Peter Guhl, a szövetség szóvivője.
Hétfőn hajnali 2 óra körül véget ért a leghosszabb figyelmeztető sztrájk a német mozdonyvezetők szakszervezete és a Deutsche Bahn között. 136 órányi leállás után elindult a vonatközlekedés. Március 3-ig nem hirdethetnek újabb sztrájkot. Most a legnagyobb németországi önkormányzati tömegközlekedési vállalat, a berlini BVG utasait is sztrájk miatti leállás fenyegeti a berlini metrókon, buszokon és villamosokon. A ver.di szakszervezet pénteken figyelmeztető sztrájkot kezdeményez szinte minden szövetségi államban, és mintegy 80 városban – írja a Berliner Zeitung. "Mivel a tárgyalások már minden szövetségi államban lezajlottak, és nem jártak semmilyen eredménnyel, itt az ideje, hogy nagyobb nyomást gyakoroljunk a munkaadókra" – mondta Christine Behle, a ver.di szövetségi elnökhelyettese. Az utasokra ismét jelentős korlátozások várnak, különösen a csúcsforgalomban. A buszoknak, metróknak és villamosoknak többnyire egész nap a telephelyeken kell tartózkodniuk.
Kedden sok egyetemi kórházban csak korlátozott ellátásra számíthattak a betegek Németországban.
Az orvosok egy napra leállították a munkát, hogy növeljék a nyomást a holtpontra jutott bértárgyalásokon. A Marburger Bund szakszervezet figyelmeztető sztrájkra szólította fel a 23 állami egyetemi kórház több mint 20 ezer orvosát. Tájékoztatásuk szerint a szakszervezet 12,5 százalékkal több fizetést és jobb munkakörülményeket követel az orvosoknak. Az orvosok alapfizetése az egyetemi klinikákon alacsonyabb, mint az önkormányzati kórházakban – mondta Hans Martin Wollenberg, az Alsó-Szászországi Marburg Szövetség elnöke a Tagesschaunak. Az egyetemi kórházaknak sürgősen növelniük kell vonzerejüket, hogy minél több orvos akarjon újra ott dolgozni. Jelenleg ezekben az intézményekben a hosszabb munkaidőben dolgozó orvosok alapbére 200-600 euróval alacsonyabb, az önkormányzati kórházakban foglalkoztatott kollégáikénál.