A roncsnál többször is jártak lent. Erre utaló bizonyítékot egyik merülésnél sem találtak.
Már több mint 111 éve annak, hogy elsüllyedt az akkoriban elsüllyeszthetetlennek hitt utasszállító luxus óceánjáró, a Titanic.
A hajó tragédiája mindig is foglalkoztatta az embereket, az érdeklődés pedig jelentősen megnőtt, amikor James Cameron 1997-ben leforgatta az óceánjáróról szóló filmet, amely később 11 Oscar-díjat is bezsebelt. A rendező elmondása szerint nemcsak a forgatás erejéig foglalkozott a hajó történetével, hanem 33 alkalommal a roncsokat is meglátogatta.
James Cameron elárulta, hogy csak az utasok személyes tárgyait és mentőmellényeket látott, holttesteket sosem.
Az amerikai hatóságok szerint a Tianic katasztrófájában összesen 1517-en haltak meg. Ám sokakban felmerül a kérdés, hogy miért nem találtak meg egyetlen áldozatot sem azok közül, akiket nem azonosítottak még a felszínen megtaláltak közül.
A szakértők szerint ennek az egyik fő oka a mentőmellény: ugyanis az utasok és a legénység többsége ebben a felszerelésben volt, amikor vízbe került. Azonban a mentés sokáig elhúzódott, így nem maradtak életben a jeges vízben, viszont a testük a felszínen maradt. Akik mégis a hajóroncsban rekedtek, ők az évek során valószínűleg tengeri ragadozók áldozataivá váltak. Ám a kérdés még mindig adott: mi történt az áldozatok csontjaival?
Erre a kérdésre Robert Ballard mélytengeri kutató adott választ. A szakember elárulta, hogy erre a mindenkit foglalkoztató dologra a karbonát kompenzációs mélység (CCD) ad választ. Ugyanis az óceánokban a bizonyos mélység után a kalcium-karbonát ásványi anyagok gyorsabban feloldódnak. Ez a jelenség 4-5000 méteren érezteti a hatását, a Titanic pedig 3800 méteres mélyen van, így könnyen előfordulhatott, hogy a csontok egyszerűen elporladtak - írja az IFLScience.