Néhányan így járnak el az éppen futó alkalmazásokkal. Ha jót akarsz, akkor te ne kövesd el ezt az ordító hibát.
Az utóbbi időben az Apple több figyelmeztetést is kiadott a készülékei miatt. Elég ha csak a telefonunk töltöttségére vagy a mobil töltőkábelére gondolunk.
Azonban a techóriás most egy újabb fontos dologgal állt elő, amivel sokat tehetsz készüléked hosszú élettartamért. Az Apple ugyanis ezúttal azt tanácsolja a felhasználóknak, hogy ne zárják be a háttérben futó alkalmazásokat. Ezalól persze kivételt képez az, ha azok nem reagálnak.
Biztos sokan tapasztalták már, hogy a készülékük nem úgy működik, ahogy korábban. Ilyenkor rengetegen azt szokták csinálni, hogy átnézik az alkalmazásaikat és meglátják, hogy körülbelül 42 fut közülük - de kiderült, hogy helyesen teszed, ha úgy hagyod őket, ahogy vannak.
Igen, bár azt feltételezheted, hogy a sok "nyitott" alkalmazás lassabbá teszi az iPhone-od működését és gyorsabban lemeríti az akkumulátor élettartamát, ám ez nem így van. Valójában az applikációk bezárása - majd újbóli megnyitása - az, ami nagyon megterheli a telefon tápegységét. Az Apple csak akkor javasolja az alkalmazások bezárását, ha azok már nem működnek megfelelően - egyébként hagyd őket békén.
Csak akkor kényszeríts egy alkalmazást bezárásra, ha az nem reagál
- figyelmeztet a techóriás.
John Gruber újságíró a Daring Fireball blogon további betekintést nyújtott abba, hogy az alkalmazások bezárása miért lehet rossz hatással az akkumulátorra.
− A háttérben futó applikációk gyakorlatilag „befagyasztódnak”, ami erősen korlátozza, hogy mit csinálhatnak a háttérben, és felszabadítja az általuk használt RAM-ot. Az iOS nagyon-nagyon jó ebben. Annyira, hogy egy befagyasztott alkalmazás feloldása sokkal kevesebb CPU-t (és energiát) igényel, mint egy kényszerrel kilépett alkalmazás újraindítása - magyarázta a szakember.
Ezért tehát ne aggódj amiatt, ha olyan sok applikáció fut a háttérben - írja a Ladbible.