Bár az okostelefonod automatikusan átállítja az időt, vannak olyan eszközeink, amelyeket manuálisan kell beállítani.
Egy órával kevesebbet aludtunk, mert hajnali 2-kor egy órával előre kellett állítani az órákat. Kezdetét vette a nyári időszámítás, és bár az okostelefonod, okosórád automatikusan átállítja az időt, vannak olyan eszközeink, amelyeket manuálisan kell beállítani. A The Sun összeszedte azokat, amit jobb lesz még most átállítani.
Át kell állítani az összes analóg órát otthonában, ami bár nyilvánvalónak tűnhet, a digitális korban könnyű elfelejteni, hogy nem minden óra áll át automatikusan. Egyes ébresztőórák rádióvezérlésűek, és maguktól beállítják magukat, de ezekről jobb meggyőződni. A legtöbb autóban található óra sem fog automatikusan módosulni. Ahogy az olyan készülékek órái sem, mint a mikrohullámú sütő vagy a sütő.
Meglehetősen kiszámíthatatlan volt a tél, és átéltünk néhány nagyon hideg időszakot, amely enyhébb napokkal keveredett. Ha még be van kapcsolva a fűtés, fontos, hogy visszaállítsuk az időt a termosztáton, hogy a fűtés ne kapcsoljon be rossz időben, és ne pazaroljunk energiát. Bár egyes elektromos rendszerek mér automatikusan frissülnek, a régebbieket kézzel kell beállítani.
Ha automatikus, úgynevezett intelligens lámpákat használsz, érdemes módosítani a bekapcsolási időt. Ha a lámpák csatlakoztatva vannak a telefonodhoz, akkor viszont nem kell aggódni, mivel ilyenkor automatikusan megváltozik. Viszont az esték már sokkal hosszabbak lesznek, így előfordulhat, hogy nem kell annyira hamar felkapcsolni a lámpákat. Ügyelj arra, hogy ennek megfelelően változtasd meg a világítás beállítását, hogy ne fogyassz feleslegesen az áramot.